ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU ZMPD  


  INFORMACJE  

Polska - Białoruś: kolejka na granicy w Kuźnicy Białostockiej

Informacja z dnia 29 marca br.

Jak informuje Straż Graniczna do 240 zmniejszyła się liczba samochodów ciężarowych oczekujących przed przejściem granicznym w Kuźnicy na odprawę wyjazdową na Białoruś.

Czasy oczekiwania na granicach w dniu dzisiejszym dostępne są tutaj


Zgodnie z komunikatem Straży Granicznej informujemy, że około 500 ciężarówek oczekuje przed przejściem granicznym w Kuźnicy Białostockiej na odprawę wyjazdową na Białoruś.
Znaczne nasilenie ruchu towarowego na przejściu związane jest z wzmożonym przedświątecznym obrotem towarowym, a także z wprowadzeniem czasowych ograniczeń ruchu ciężarówek o nacisku na oś powyżej 9 ton wprowadzonym przez Białoruś na sąsiednim przejściu granicznym w Bobrownikach na okres od 20 marca do 20 kwietnia br.
W związku ze znacznym nasileniem ruchu na kierunku wyjazdowym z Polski na Białoruś Służba Celna prosi kierowców o korzystanie z innych przejść granicznych w drodze na Białoruś, przede wszystkim z przejścia granicznego w Koroszczynie. Natomiast kierowcy ciężarówek o nacisku na oś poniżej 9 ton proszeni są o kierowanie się do przejścia granicznego w Bobrownikach.
W Kuźnicy Białostockiej w ciągu zmiany strona polska może odprawić do 300 ciężarówek w kierunku wyjazdowym, natomiast strona białoruska jest w stanie przyjąć do 250 ciężarówek w przywozie.
Odprawa samochodów osobowych i autokarów w Kuźnicy oraz w Bobrownikach odbywa się na bieżąco.

Jednocześnie informujemy, że ZMPD zwróciło się do Komendanta Podlaskiego Oddziału SG z prośbą o pdjęcie wszelkich możliwych działań, współpracując ze służbami białoruskimi, które usprawnią bardziej płynne przekraczanie granicy.

Sytuacja na granicach dostępna jest tutaj

Poniżej zamieszczamy pismo.

Oprac. ZMPD/DT/KM
Źródło: SG


 Pobierz
pismo do SG
     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
HU-GO
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6115858    Partner - giełda transportowa TimoCom