ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU ZMPD  


  INFORMACJE  

Białoruś/Litwa: kolejki na granicy


Nie zmniejszają się kolejki na białorusko - litewskim przejściu Kamienny Łog - Medininkai.

Zgodnie z uzgodnieniami, obydwa kraje zobowiązały się do odprawiania na białorusko-litewskiej granicy 600 ciężarówek w ciągu doby. Jednak od 5 grudnia 2012 r. strona litewska nie wykonuje tego warunku - uważają przedstawiciele MSZ RB. W związku z tym strona białoruska zwróciła się do strony litewskiej z prośbą o zabezpieczenie należytego wykonywania osiągniętych wcześniej porozumień.

Jak informuje agencja Interfax-Zachód, białoruski MSZ skierował notę do Ambasady Litwy w Mińsku w związku ze zwiększeniem się kolejki samochodów ciężarowych na białorusko-litewskiej granicy.

Zgodnie z wcześniejszą informacją 5 grudnia na Litwie zatrzymano 29 funkcjonariuszy urzędu celnego na przejściu granicznym Medininkai. Są oni podejrzewani o nadużycia służbowe i łapownictwo. Zatrzymania doprowadziły do faktycznego wstrzymania pracy na przejściu granicznym, w związku z czym utworzyły się wielokilometrowe kolejki samochodów ciężarowych przy wjeździe na Litwę (od strony Białorusi).

Opr. ZMPD/DT/MJ

TAGI: Litwa   Białoruś   przejście graniczne  
Więcej na ten temat...
Kancelarie na Litwie
  DATA: 2008-04-24
Litwa-problemy z zagubionymi tablicami rejestracyjnymi
  DATA: 2006-11-03
Litwa nowe opłaty drogowe
  DATA: 2007-06-18
   


     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
HU-GO
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6115858    Partner - giełda transportowa TimoCom