ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU ZMPD  


  KOMUNIKATY DLA PRASY  

Protest przewoźników drogowych pod ambasadami Niemiec i Francji

"MiLoG psuje Europę" - protest przewoźników drogowych pod ambasadami Niemiec i Francji.


Komitet Protestacyjny Przewoźników informuje, że 4 marca 2015 r. (środa) odbędzie się pikieta pod Ambasadą Niemieckiej Republiki Federalnej oraz Ambasadą Republiki Francuskiej w Warszawie. Początek o godzinie 11.00.

Właściciele firm wykonujących międzynarodowe przewozy drogowe protestują przeciwko objęciu polskich kierowców przepisami o płacy minimalnej. W Niemczech płaca minimalna  to 8,5 euro, a według propozycji francuskich - nawet 9,61 euro. Narzucanie przedsiębiorcom z innych państw przepisów o płacy minimalnej jest złamaniem fundamentalnej zasady Unii Europejskiej - swobodnego przepływu towarów i usług. MiLoG psuje Europę.

W trakcie protestu przedstawiciele przewoźników zmierzają przekazać ambasadorom petycję do Kanclerz Niemiec Angeli Merkel i Prezydenta Francji Françoisa Hollande’a.

Płace w Polsce zależą od poziomu rozwoju gospodarczego i kondycji ekonomicznej przedsiębiorstw, nie można ich regulować obcymi przepisami. Mamy do czynienia z interwencjonizmem, który służyć ma eliminowaniu Polaków z rynku wspólnotowego, a w konsekwencji niszczy sprawdzone powiązania kooperacyjne, uderzając także w niemieckich i francuskich przedsiębiorców.

Narzucanie nam zagranicznych przepisów o płacy minimalnej doprowadziło do konfliktu pomiędzy polskimi przedsiębiorcami a kierowcami. Kierowcy chcą wyższych płac, których polscy pracodawcy nie są w stanie wypłacać. Zdaniem przewoźników płace muszą wynikać z rzeczywistych możliwości, a nie oczekiwań obcych rządów.

Niezadowolenie przewoźników wywołuje też obowiązek prowadzenia dokumentacji polskich firm w języku niemieckim oraz poddawania się kontroli na żądanie niemieckiej administracji. Polscy przedsiębiorcy inaczej wyobrażają sobie europejską swobodę prowadzenia działalności gospodarczej.


 Pobierz
"MiLoG psuje Europę"- protest przewoźników drogowych pod ambasadami Niemiec i Francji  
     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
HU-GO
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6061511    Partner - giełda transportowa TimoCom