ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU ZMPD  


  KOMUNIKATY DLA PRASY  

Rosyjski Platon sprawia kłopoty - zapraszamy na konferencję prasową 13 maja

Wprowadzony w zeszłym roku w Rosji system elektronicznego poboru opłat drogowych Platon od początku sprawiał wiele kłopotów kierowcom i przewoźnikom. Obecnie usunięto już problemy techniczne, nadal jednak obowiązują kosztowne i czasochłonne wymagania związane z rejestracją w systemie.

Omówieniu tych zagadnień poświęcone było spotkanie przedstawicieli firmy RT-INVEST - operatora systemu poboru opłat drogowych w Federacji Rosyjskiej Platon z polskimi przewoźnikami, które odbyło się w Grębiszewie koło Mińska Mazowieckiego w czwartek 12 maja.

Celem spotkania przewoźników z rosyjską delegacją było z jednej strony szczegółowe przedstawienie możliwości dokonywania opłat na terenie Rosji, z drugiej zaś wyjaśnienie wszelkich wątpliwości, jakie zgłaszają od jakiegoś czasu polscy przedsiębiorcy, realizujący przewozy do Rosji. Zgodnie z przewidywaniami ten drugi element zdominował całe spotkanie. Przewoźnicy ostro skrytykowali poziom zbiurokratyzowania nie tylko wejścia do systemu Platon, który w wielu przypadkach wręcz uniemożliwia normalne funkcjonowanie polskich firm transportowych w Rosji.

Zdaniem przewoźników, jednym z największych problemów jest konieczność korzystania z rosyjskiego tłumacza przysięgłego, co zdecydowanie podnosi koszty po stronie polskich przedsiębiorców.

W piątek 13 maja kolejne spotkanie z przewoźnikami odbędzie się w siedzibie ZMPD przy al. Jana Pawła II 78 w Warszawie.

Opr. ZMPD/PG

TAGI: Platon   Rosja opłaty drogowe  
Więcej na ten temat...
Rosja: opłaty drogowe od 15 listopada – aktualizowane
  DATA: 2015-11-09
Rosyjski Platon sprawia kłopoty
  DATA: 2016-05-12
   


     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
HU-GO
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6061510    Partner - giełda transportowa TimoCom