ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU ZMPD  


  NAPISALI O NAS  

Min. Waszczykowskiego wypowiedzi o Calais

W mediach pojawiło się sporo relacji dotyczących wypowiedzi min. W. Waszczykowskiego dotyczących sytuacji w Calais, w kontekście kolejnych pisemnych interwencji ZMPD z 15 września 2016 r.

Najpierw "wróćmy do poważnych tematów"...

W porannym wywiadzie na antenie radiowej Trójki nasz szef dyplomacji został zapytany m.in. o pomoc dla polskich przewoźników w Calais. Są oni atakowani przez imigrantów, chcących dostać się do Wielkiej Brytanii na pokładzie ciężarówek. Skarżą się na włamania, kradzieże, a nawet zasadzki. Dlatego zwrócili się do polskiego rządu o pomoc.
- Czy pojedzie pan do Calais z ministrem Błaszczakiem?
(…) Wróćmy do poważnych tematów. Jakbym chciał w ten sposób traktować sprawę, to bym odpowiedział jak kiedyś pan Cimoszewicz: ubezpieczcie się od tego, żeby was nie uderzono w głowę, no, bądźmy poważni, no - odpowiedział jej szef MSZ Witold Waszczykowski.
(…) 2 godz. później, na konferencji prasowej, Waszczykowski wypowiadał się już dużo bardziej dyplomatycznie. Jasno zadeklarował zainteresowanie problemami kierowców.
Więcej w Gazecie Wyborczej

MSZ zadba o polskich przewoźników we Francji

W piątek (16 września) Witold Waszczykowski w Polskim Radio odpowiedział na pytanie o protesty polskich transportowców. Pracujący w Europie i podróżujący z towarami Polacy byli ostatnio obiektami ataków w Calais. W tym francuskim porcie koczują migranci próbujący dostać się do Wielkiej Brytanii. Oni też przeszkadzali Polakom w wykonywaniu obowiązków.
- Gdybym niepoważnie traktował sprawę, to bym odpowiedział jak kiedyś pan (były premier Włodzimierz - red.) Cimoszewicz: "ubezpieczcie się od tego, żeby was nie uderzono w głowę".
Minister jednak chce do sprawy podejść bardzo poważnie.
- Oczywiście będziemy zwracać uwagę władzom, w tym przypadku francuskim, by zadbano o bezpieczeństwo.
(...) Protest transportowców ma już oficjalny charakter, bo Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce skierowało do premier Beaty Szydło list.  W nim zaapelowano o ochronę bezpieczeństwa polskich kierowców. Więcej na stronie Parlamentarny.pl

Waszczykowski obiecuje interwencję ws. polskich kierowców w Calais

Polskie władze będą interweniowały w sprawie napadów na polskich kierowców ciężarówek we francuskim Calais - poinformował minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. W rozmowie z radiową Trójką podkreślił jednak, że ta sytuacja nie wymaga osobistej interwencji na szczeblu ministerialnym - jak to było w przypadku ataków na polskich obywateli w Anglii. Więcej na stronie Interia.pl

     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
HU-GO
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6061514    Partner - giełda transportowa TimoCom