ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU ZMPD  


  NAPISALI O NAS  

Koszmar w Calais: zostaliśmy pozostawieni sami sobie – prezes ZMPD Jan Buczek w TVN24

- Niestety wygląda na to, że kierowcy i my, przewoźnicy zostaliśmy pozostawieni sami sobie - mówił Jan Buczek, prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych, komentując zmagania kierowców we francuskim Calais, gdzie borykają się z atakami imigrantów. - Międzynarodowy transport drogowy ma 4 mld euro nadwyżki płatniczej w bilansie, w związku z tym to chyba jest branża, na której powinno zależeć każdemu rządowi - argumentował gość "Wstajesz i weekend" w TVN24.

- Nasz rząd, jak widać po ostatniej wypowiedzi ministra Waszczykowskiego, lekceważy sobie ten problem - mówił Buczek.
(...) Premier Beata Szydło podczas kuluarowych rozmów w Bratysławie interweniowała u prezydenta Francji Francoisa Hollande’a ws. polskich kierowców w Calais.
- Ja już niejednokrotnie słyszałem takie deklaracje - mówił Buczek. - Za tym nie idą czyny - stwierdził.

Jan Buczek skrytykował także nieskuteczność francuskich policjantów w Calais. Ich działania - polegające m.in. na rozpylaniu gazu łzawiącego - przedstawił w swoim reportażu Wojciech Bojanowski, reporter Faktów TVN. (...) Gość TVN24 wyjaśniał, że branża oczekuje bardziej zdecydowanej reakcji służb francuskich. Wskazywał także na regulacje brytyjskie, które są nieprzychylne wobec polskich kierowców. Jeśli przewoziliby (świadomie, bądź nie) uchodźców, wiązałoby się to z karami za przemyt. Tymczasem uchodźcy pozostawaliby bezkarni.

(...) - Tu potrzeba naprawdę poważnych działań, ale najpierw trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy transport w Polsce jest branżą, którą należy traktować, jak owcę, którą się bez ograniczeń strzyże - dodał.

Więcej w TVN24

 

     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
HU-GO
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6071088    Partner - giełda transportowa TimoCom