ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU ZMPD  


  INFORMACJE  

Polska ciężarówka wjechała w tłum na targu świątecznym w Berlinie (aktualizacja)

W poniedziałek krótko po godz. 20 ciężarówka należąca do polskiej firmy transportowej wjechała w tłum odwiedzający jarmark świąteczny przy placu Breitscheidplatz w centrum Berlina. Miejscowa policja informuje o 12 ofiarach śmiertelnych i 48 rannych, w tym kilkoro ciężko. W ciężarówce znaleziono zwłoki polskiego kierowcy, ofiary zamachowca.

 - Ciało kierowcy było zmasakrowane, widać, że walczył - mówi Ariel Żurawski, kuzyn mężczyzny i jednocześnie właściciel firmy transportowej  z Gryfina, do której należy samochód.

Kierowca miał 10-letnie doświadczenie, od pięciu lat pracował w firmie spod Gryfina. - Jak z nim rozmawiałem, to mówił, że jest w dziwnej dzielnicy, gdzie są prawie sami muzułmanie. Nie wyglądało jednak na to, żeby czegokolwiek się bał - mówi Żurawski. Kierowca czekał w Berlinie na rozładunek, który miał nastąpić we wtorek rano. - Musiał się bronić, chciał walczyć. Wyglądał strasznie, był zmasakrowany - dodał właściciel firmy. Jak twierdzi, zaniepokoiły go informacje, że ciężarówka jeździ gdzieś po Berlinie. - Ten kierowca nigdy pięciu minut czasu nie przekroczył. Miał w firmie ksywkę "inspektor" (...), tak wszystkiego przestrzegał. Od razu wiedziałem, że coś niedobrego się stało - mówił Żurawski.

Poinformował, że kierowca był półtora tygodnia w trasie, wracał z Włoch. Wiózł konstrukcje stalowe. - Były podejrzenia, że samochód został porwany ze względu na ładunek, który był na pace, i że ktoś chciał to ukraść. Ale tam było 24 tony stali, do niczego to by się nie przydało - wyjaśnił Żurawski.

Więcej na wp.pl

     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
HU-GO
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6115853    Partner - giełda transportowa TimoCom