ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU ZMPD  


  Przedstawicielstwo ZMPD w Brukseli  

Komisja Europejska jutro przedstawi projekt Pakietu Mobilności

Już jutro (31 maja 2017 r.) Komisja Europejska przedstawi projekt Pakietu Mobilności.

Jest to dokument niezwykle istotny dla międzynarodowego transportu drogowego. Jego znaczenie jest tym większe, że w ostatnich 2 latach nasiliły się działania protekcjonistyczne niektórych państw "starej" Unii, prowadząc do wyraźnego podziału na zwolenników i przeciwników takich działań. Ten podział nie przebiega na linii Wschód - Zachód, bowiem w gronie przeciwników łamania zasad wolnego unijnego rynku są też kraje dłużej funkcjonujące we Wspólnocie Europejskiej.

Pakiet Mobilności będzie podlegał dalszemu procedowaniu przez kolejne organy UE - Parlament i Radę.

O tych problemach informuje przedstawiciel ZMPD w Brukseli Piotr Szymański, na co dzień obserwujący działania dotyczące polskiej branży transportu drogowego.

Jeżeli wystąpił problem z odtwarzaniem filmu zamieszczonego wyżej, należy kliknąć na miniaturę dostępną po lewej stronie.


Prezes ZMPD Jan Buczek: Zachód boi się otwartej konkurencji 
 
Komisja Europejska przygotowuje przepisy dotyczące transportu w Unii Europejskiej. W ramach nowelizacji KE planuje m.in. uregulować kwestie pracy kierowców w transporcie międzynarodowym.

Bruksela chce, by kierowcy wykonujący przewozy w transporcie międzynarodowym mogli być obejmowani regułami płacy minimalnej określonego kraju po przekroczeniu określonej liczby dni w miesiącu, jakie spędzą w danym kraju członkowskim.

(…) "To jest fatalne. Zmiana reguł gry w jej trakcie nigdy nie jest dobra dla przejrzystej i rzetelnej konkurencji" - powiedział prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce Jan Buczek.

     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
HU-GO
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6114359    Partner - giełda transportowa TimoCom