ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU ZMPD  


  INFORMACJE  

ZMPD w kolejnych szkołach promuje zawód kierowca-mechanik

Na zdjęciu uczniowie z Zespołu Szkół Samochodowo-Usługowych w Skarżysku-Kamiennej podczas spotkania z ZMPD 

Cztery placówki oświatowe w Świętokrzyskiem podjęły decyzję o utworzeniu od roku szkolnego 2017/2018 klas o profilu kierowca-mechanik. Aby zachęcić kandydatów do rozpoczęcia nauki, w każdej z nich Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce przygotowało specjalny, teoretyczno-praktyczny pokaz dotyczący pracy kierowcy zawodowego.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie, Branżowa Szkoła I Stopnia nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach, Zespół Szkół Zawodowych nr 3 im. Stanisława Staszica w Kielcach oraz Zespół Szkół Samochodowo-Usługowych im. Władysława „Oseta” Wasilewskiego w Skarżysku-Kamiennej to kolejne placówki w Świętokrzyskiem, których dyrekcja podjęła decyzję o utworzeniu od września klas o profilu kierowca-mechanik. W spotkaniach z młodzieżą wzięli udział nie tylko dyrektorzy tych szkół, lecz także przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Kielcach.

- Jestem przekonany, że tego typu forma promocji przyniesie spodziewane przez nas efekty – powiedział Edward Soboń, przewodniczący Regionu Świętokrzyskiego ZMPD i zarazem główny organizator całego przedsięwzięcia ze strony Zrzeszenia, który w rozmowach z młodymi ludźmi informował o zaletach pracy w zawodzie kierowcy. – Macie ogromną szansę zdobyć bardzo ciekawy, dobrze płaty zawód – zachęcał świętokrzyską młodzież. Także dziewczęta, które w każdej ze szkół w sporej grupie przysłuchiwały się prezentacji. – Dziś kierowcami ciężarówek jest w Polsce 37 dziewczyn, po Europie jeżdżą trzy małżeństwa z naszego kraju – powiedział przewodniczący regionu ZMPD. Przypominał, że zagraniczne wyjazdy, które są związane z tym zawodem, łączą się z koniecznością nauki języków obcych. – Wiem, że wielu z was uczy się angielskiego i niemieckiego. Warto poważnie zastanowić się także, ze względu na nasze położenie geograficzne, nad nauką języka rosyjskiego – dodał Edward Soboń. Na własnym przykładzie pokazywał drogę, jaką mogą pójść dzisiejsi 16-latkowie – ze szkoły zawodowej do funkcji aktualnie pełnomocnika zarządu, a do niedawna prezesa zarządu prężnie działającej firmy transportowej Matrans. – Wszystko przed wami. Tylko od waszych mądrych wyborów zależy, czy będziecie czuć radość z wykonywanych obowiązków. Zawód kierowcy to naprawdę wielka przygoda – mówił przedstawiciel ZMPD.

Podczas spotkań zaprezentowany został specjalnie przygotowany film, pokazujący zalety związane z profesją zawodowego kierowcy.

Największą atrakcją była możliwość obejrzenia od wewnątrz kabiny ciągnika siodłowego firmy DAF Polska, a także podjęcie przez każdą ze szkół próby pobicia nieoficjalnego rekordu Polski w liczbie uczniów, którzy zmieszczą się w kabinie. Od czwartku 8 czerwca rekordowym wynikiem 48 osób (!) może pochwalić się młodzież ze Skarżyska-Kamiennej.

Opr. ZMPD/DWSK/PG

     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
HU-GO
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6114367    Partner - giełda transportowa TimoCom