ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU ZMPD  


  INFORMACJE  

Delegowanie: Polska liczy na kompromis

Polska deklaruje możliwość wycofania sprzeciwu wobec unijnych przepisów dotyczących pracowników delegowanych w zamian za ustępstwa dotyczące transportu międzynarodowego.

Wiceminister Marcin Zieleniecki 15 czerwca br. wziął udział w posiedzeniu Rady ds Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Spraw Konsumenckich w Luksemburgu.
 
Podczas posiedzenia odbyła się m.in. debata na temat zaleceń dla państw w ramach Semestru Europejskiego oraz w sprawie Europejskiego Filaru Praw Socjalnych. Dyskutowano także na temat  projektu zmieniającego dyrektywę o delegowaniu pracowników.
 
- Polska mogłaby rozważyć przyjęcie propozycji w sprawie pracowników delegowanych, jeśli w zamian odrzucone zostałyby pomysły dotyczące firm działających w sektorze transportu międzynarodowego - mówił w Luksemburgu wiceminister Zieleniecki. - Wiele zależy od ustępstw dotyczących możliwego kompromisu, który może się pojawić.
 
Polska zadeklarowała możliwość wycofania sprzeciwu wobec unijnych przepisów dotyczących pracowników delegowanych w zamian za ustępstwa dotyczące transportu międzynarodowego. Na korzyść naszego kraju zadziałała propozycja KE odnoszącą się do kierowców.
 
- Zobligowanie firm transportowych do stosowania przepisów o pracownikach delegowanych, czyli m.in. stosowania płacy minimalnej wobec kierowców obsługujących przewozy międzynarodowe już po trzech dniach pobytu w państwie trzecim, to nowy element, budzący w tej chwili największe kontrowersje - komentował wiceminister. - Dzisiejsza dyskusja pokazuje, że liczba państw krytycznych w stosunku do tego elementu jest dużo większa.

Źródło: MRPiPS

Więcej w informacji na stronie onet.pl onet.pl

     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
HU-GO
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6114366    Partner - giełda transportowa TimoCom