ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU ZMPD  


  INFORMACJE  

Obradowała polsko – rosyjska grupa robocza ds. trudnych

28 września br. w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa odbyła się wideokonferencja: spotkanie polsko – rosyjskiej grupy roboczej ds. trudnych. Ze strony polskiej w rozmowach brali udział przedstawiciele MIB, GITD i ZMPD.

Strona polska przedstawiła problemy związane z nie zamykaniem w systemie, przez służby kontrolne Federacji Rosyjskiej, dokumentu tzw. uwiedomlenia, co prowadzi do nakładania nieuzasadnionych kar na polskich przewoźników. Dodatkowo przedstawiciele ZMPD przypomnieli, że obecnie jest zwyczajem przekazywanie dokumentów, w tym dyspozycji nadawcy, w formie elektronicznej. W związku z tym trudno jest o potwierdzanie tego dokumentu oryginalną pieczątką nadawcy. Same potwierdzenie zgodności z oryginałem w miejscu przeładunku towaru powinno być w takiej sytuacji wystarczające.

Strona rosyjska prosiła o wyjaśnienia kwestii wypełniania polskich zezwoleń w różnych konfiguracjach tras, a strona polska dopytała o zasady wypełniania zezwoleń rosyjskich przy przekraczaniu granicy kazachsko-rosyjskiej. W czasie rozmów uzgodniono, że ewentualne dalsze problemy zostaną zgłoszone przed i w trakcie kolejnego, październikowego posiedzenia Polsko-Rosyjskiej Komisji Mieszanej.

Opr. ZMPD/DTR/AWk

     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
HU-GO
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6114354    Partner - giełda transportowa TimoCom