ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU ZMPD  


  INFORMACJE  

GITD świętował 15-lecie istnienia

W piątek 29 września 2017 r. w auli Biblioteki Narodowej w Warszawie odbyła się uroczysta Gala z okazji 15-lecia Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Podczas uroczystości Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur przypomniał historię GITD, zadania, jakie były i są stawiane przedstawicielom tej służby oraz liczne osiągnięcia, ze zdecydowanym obniżeniem liczby śmiertelnych wypadków na polskich drogach na czele.

Wielokrotnie poruszano kwestię dobrej współpracę inspektorów z przedstawicielami branży transportu drogowego, których reprezentowali m.in. prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce Jan Buczek oraz dyrektor generalny ZMPD Wiesław Starostka, a także prezes Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego Piotr Litwiński, dzięki której zdecydowanie poprawił się stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Właśnie to słowo – bezpieczeństwo, które przewijało się zarówno w auli, jak i w kuluarach – było niemal motywem przewodnim jubileuszowej Gali. Ten aspekt był też poruszany m.in. przy okazji dyskusji na temat tzw. Pakietu Mobilności. W opinii zastępcy Głównego Inspektora Transportu Drogowego Łukasza Bryły wprowadzenie przepisów w nim zawartych spowodowałyby, że organy kontrolne wszystkich służb europejskich musiałyby dodatkowo sprawdzać umowy o pracę, dokładny czas pobytu kierowcy w danym kraju czy też jego przemieszczanie się między krajami Unii Europejskiej. A to, przy aktualnych zasobach ludzkich GITD, doprowadziłoby do obniżenia poziomu bezpieczeństwa ze względu na odciągnięcie wielu inspektorów od ich dotychczasowych zadań.

Podczas obchodów jubileuszu wręczone zostały medale i odznaczenia za długoletnią służbę.

Wśród gości byli m.in. małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda, która objęła to wydarzenie patronatem honorowym, Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk, a także licznie przybyli parlamentarzyści.

Z okazji jubileuszu Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce składa kierownictwu GITD oraz wszystkim inspektorom i pracownikom słowa najwyższego uznania za codzienną pracę na rzecz poprawy sytuacji na polskich drogach oraz podziękowania za coraz skuteczniejszą walkę z nieuczciwymi przewoźnikami.

Opr. ZMPD/DWSK/PG

 

     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
HU-GO
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6114358    Partner - giełda transportowa TimoCom