ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU ZMPD  


  INFORMACJE  

Mistrzowie bezpiecznej i ekonomicznej jazdy w DB Schenker

DB Schenker po raz ósmy zorganizował dla swoich kurierów i przewoźników Mistrzostwa Bezpiecznej  i Ekonomicznej Jazdy. Kierowcy współpracujący z firmą, rozwiązywali test z przepisów ruchu drogowego, ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy oraz rywalizowali na placu manewrowym i w ruchu drogowym. Wydarzenie odbyło się pod patronatem ZMPD.

Mistrzostwa Bezpiecznej i Ekonomicznej Jazdy są doskonałą okazją do zweryfikowania jak w praktyce kierowcy wykorzystują wiedzę zdobytą podczas szkoleń – jak radzą sobie na placu manewrowym, w ruchu drogowym i czy w sytuacji zagrożenia życia, potrafią udzielić pierwszej pomocy – mówi Andrzej Gluźniewicz, Koordynator ds. współpracy z przewoźnikami w DB Schenker.

W zawodach wzięło udział 32 kierowców, startujących w trzech kategoriach: C+E, C oraz B. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach związanych ze znajomością przepisów ruchu drogowego, zasad ekonomicznej i bezpiecznej jazdy, poruszaniem się po placu manewrowym oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy. W ostatecznej ocenie pod uwagę brany był nie tylko wynik i dokładność, lecz także poziom zużycia paliwa. Zwycięzcami tegorocznych mistrzostw zostali:
• w kat. C+E - Marek Szerenos, Oddział Białystok
• w kat. C - Wojciech Budziński, Oddział Olsztyn
• w kat. B - Adrian Skorupski, Oddział Olsztyn

Ważnym aspektem pracy przewoźnika poza bezpieczeństwem jest ekonomiczna jazda. Była to kolejna umiejętność sprawdzana w czasie mistrzostw. Samochody, z których dziś korzystamy to zupełnie inny rodzaj ciężarówek niż kiedyś. – Są to wielofunkcyjne, skomplikowane pojazdy, których optymalne wykorzystanie znacząco wpływa na zużycie paliwa a tym samym niższą emisję CO2. Ekonomiczna jazda to nie tylko niskie zużycie paliwa, ale także właściwa eksploatacja pojazdu, np. dbanie o klocki hamulcowe, tarcze, sprzęgło, skrzynię biegów. Ekonomiczna jazda nie tylko przedłuża żywotność samochodu, ale także ma wpływ na mniejsze straty przewoźnika – mówi Grzegorz Krowicki, przewoźnik współpracujący z Oddziałem Wrocław.

Goście odwiedzający Oddział Młochów mieli także okazję przećwiczyć dachowanie w specjalnym symulatorze, zobaczyć wybuch poduszki powietrznej i doszkolić się w zakresie pierwszej pomocy. Jak co roku można było również przetestować nowinki techniczne oraz usiąść za kierownicą najnowszych samochodów ciężarowych.

Współorganizatorem mistrzostw i głównymi sędziami byli przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych. Na Mistrzostwach obecni byli także producenci pojazdów ciężarowych: Mercedes, Scania, MAN, DAF oraz Peugeot, którzy użyczyli pojazdów do rozegrania konkurencji.

     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
HU-GO
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6114354    Partner - giełda transportowa TimoCom