ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU ZMPD  


  INFORMACJE  

Komisarz ds. transportu Violeta Bulc na rozmowach w Polsce

24 listopada 2017 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk wraz z kierownictwem MIB spotkali się z europejską komisarz ds. transportu Violetą Bulc. Wizyta odbyła się na zaproszenie ministra Adamczyka.

Głównymi tematami rozmów były: sytuacja międzynarodowego transportu drogowego w świetle nowych przepisów unijnych, szczególnie delegowanie w transporcie, Pakiet Mobilności oraz rewizja sieci TEN-T i włączenie do niej międzynarodowej trasy Via Carpatia. Poruszona zastała również kwestia finansowania projektów infrastrukturalnych w przyszłej perspektywie budżetu UE.

– Polska w dalszym ciągu ma poważne zastrzeżenia odnośnie do objęcia międzynarodowego transportu drogowego o delegowaniu pracowników i co do zasady nie zmienia stanowiska w tej sprawie – powiedział minister Adamczyk. Wyraził jednak nadzieję, że kraje członkowskie podejmą decyzję i znajdą rozwiązanie kompromisowe, które nie spowoduje pogłębienia się różnic między państwami.

W trakcie rozmów Violeta Bulc przedstawiła projekty aktów prawnych, wchodzących w skład drugiej części Pakietu Mobilności.
- Innym kluczowym obszarem dla Polski jest rewizja sieci TEN-T w kontekście włączenia do niej szlaku Via Carpatia. Realizacja projektu stanowi bardzo ważny element międzynarodowego systemu drogowego. Ten szlak to podstawowe połączenie drogowe łączące Litwę, Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Grecję, a także Ukrainę i Turcję, z możliwością dalszego rozwoju na kraje sąsiadujące oraz na obszar Bałkanów Zachodnich – powiedział minister Adamczyk.
Minister Adamczyk podkreślił, że modyfikacja sieci powinna się odbyć najpóźniej do 2023 r.
- Przyspieszenie tego procesu pozwoli na zintegrowanie nowego budżetu UE z aktualnymi polskimi priorytetami inwestycyjnymi – mówił Andrzej Adamczyk.

Więcej na stronie MIB 

     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
HU-GO
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6115850    Partner - giełda transportowa TimoCom