ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU ZMPD  


  Przedstawicielstwo ZMPD w Brukseli   1/3Do produ7 listopada 2016 roku rozpoczęło działalność przedstawicielstwo Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Brukseli. 
Adres przedstawicielstwa: Rue Joseph 120, 1000 Bruksela, Belgia
Przedstawiciel - Piotr Szymański.

 
ZMPD uruchomiło swoje Przedstawicielstwo w samym centrum unijnego ustawodawstwa głównie po to, aby lepiej monitorować prace instytucji unijnych, które mają wpływ na regulacje dotyczące transportu. Niemal 80 proc. nowych przepisów obowiązujących w naszym kraju tworzonych jest właśnie w Brukseli.


Komisarz Violeta Bulc: trzeba pamiętać o specyfice transportu »
DATA: 2017-06-20
W niedzielę 18 czerwca 2017 r. w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli odbyło się kolejne posiedzenie Komisji Transportu i Turystyki. Do udziału w spotkaniu zaproszona została Komisarz ds. Transportu Violeta Bulc, która wyjaśniła cele, jakie przyświecały założeniom Pakietu Mobilności.  
ZMPD walczy przeciw zapisom Pakietu Mobilności »
DATA: 2017-06-09
Chociaż od publikacji przez Komisję Europejską propozycji założeń Pakietu Mobilności upłynął dopiero tydzień, ZMPD rozpoczęło już w Brukseli działania lobbingowe, których celem jest zmiana zawartych w nim przepisów niezgodnych z interesami branży.  
Projekt Pakietu Mobilności – KE opowiedziała się za protekcjonizmem w UE »
DATA: 2017-06-04
Podczas odbywającego się 31 maja br. spotkania unijnych komisarzy przyjęty został ostatecznie projekt Pakietu Mobilności, czyli zbioru aktów prawnych, które mają określić kształt europejskiej polityki w zakresie transportu drogowego.  
Pakiet Mobilności: dlaczego nam zaszkodzi - relacja na żywo z Brukseli z 31 maja »
DATA: 2017-06-07
31 maja 2017 r. Komisja Europejska przedstawiła projekt Pakietu Mobilności, który mocno - i niekorzystnie - zmieni reguły gry transportu wewnątrz Unii Europejskiej.   
Komisja Europejska jutro przedstawi projekt Pakietu Mobilności  »
DATA: 2017-05-30
Już jutro (31 maja 2017 r.) Komisja Europejska przedstawi projekt Pakietu Mobilności.  
Dyrektywa o delegowaniu: zmienia się stanowisko przewoźników z Europy Zachodniej  »
DATA: 2017-05-26
W wielu aspektach stanowiska państw i stowarzyszeń przewoźników z krajów "starej" i "nowej" Unii wciąż pozostają różne, jednak zwrot w myśleniu na temat delegowania powoli staje się faktem i daje nadzieję na skuteczne zatrzymanie niekorzystnych przepisów w dyrektywie o delegowaniu. 
Transport płaci za drogi z nawiązką »
DATA: 2017-05-14
Przewoźnicy, poprzez opłaty za korzystanie z dróg oraz podatki w paliwie i pobierane od zarejestrowanych samochodów, pokrywają około 130 proc. kosztów ponoszonych przez kraje członkowskie na budowę i utrzymanie infrastruktury oraz tych związanych ze stratami wynikającymi z zanieczyszczenia środowiska oraz skutków hałasu.  
KE: dialog o transporcie drogowym bez porozumienia  »
DATA: 2017-03-30
29 marca br. odbyło się w Brukseli kolejne posiedzenie Komitetu Sektorowego Dialogu Społecznego – Transport Drogowy przy Komisji Europejskiej. W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel ZMPD.  
Iluzoryczny spokój w portach na granicy francusko-brytyjskiej »
DATA: 2017-03-29
Niespokojna sytuacja na przejściach granicznych wzdłuż kanału La Manche była głównym tematem spotkania przedstawicieli brytyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (Home Office) oraz straży granicznej z delegacją IRU, które odbyło się 24 marca 2017 r. w Brukseli.  
   archiwum     1/3 »
facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
HU-GO
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 5723239    Partner - giełda transportowa TimoCom