ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU ZMPD  


  Przedstawicielstwo ZMPD w Brukseli   1/4Do produ7 listopada 2016 roku rozpoczęło działalność przedstawicielstwo Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Brukseli. 
Adres przedstawicielstwa: Rue Joseph 120, 1000 Bruksela, Belgia
Przedstawiciel - Piotr Szymański.

 
ZMPD uruchomiło swoje Przedstawicielstwo w samym centrum unijnego ustawodawstwa głównie po to, aby lepiej monitorować prace instytucji unijnych, które mają wpływ na regulacje dotyczące transportu. Niemal 80 proc. nowych przepisów obowiązujących w naszym kraju tworzonych jest właśnie w Brukseli.


Bruksela: Delegowanie pracowników bez kompromisu »
DATA: 2017-10-13
Podczas obrad COREPER – instytucji składającej się ze stałych przedstawicieli krajów członkowskich Unii Europejskiej przy Radzie w Brukseli w randze ambasadorów oraz ich zastępców – podjęto próbę znalezienia konsensusu dotyczącego dyrektywy o delegowaniu pracowników.  
Dyskusja o Pakiecie Mobilności na Komisji TRAN »
DATA: 2017-10-13
W dniach 11-12 października 2017 r. odbyło się kolejne posiedzenie Komisji PE ds. Transportu i Turystyki (TRAN). Jednym z punktów obrad była debata na temat założeń Pakietu Mobilności do udziału w której zaproszeni zostali także przedstawiciele Komisji Europejskiej.
 
Delegowanie to nie tylko problem Europy Środkowo-Wschodniej »
DATA: 2017-10-12
W ramach trwającej w Brukseli debaty na temat proponowanych zmian w dyrektywie o delegowaniu pracowników, w tym objęcia nią sektora transportu drogowego, w środę 12 października 2017 r. Parlamencie Europejskim odbyło się seminarium „Pracownicy delegowani i Pakiet Mobilności. Wyzwania dla Przedsiębiorstw z Europy Środkowo-Wschodniej”.  
PE o zmianach w przepisach czasu jazdy i odpoczynku »
DATA: 2017-09-28
Po opublikowaniu przez Komisję Europejską w maju br. Pakietu Mobilności, prace nad propozycjami nowych aktów prawnych rozpoczął Parlament Europejski. Zgodnie z harmonogramem najbliższe tygodnie poświęcone będą na konsultacje poselskie z przedstawicielami sektora transportu drogowego.  
W Strasburgu odbyła się debata na temat Pakietu Mobilności »
DATA: 2017-09-13
12 września 2017 r. w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu odbyła się debata dotycząca założeń Pakietu Mobilności. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele ZMPD.  
IRU: "Nie" dla delegowania w transporcie »
DATA: 2017-09-08
Podczas zorganizowanego w dniach 5-6 września 2017 r. w Brukseli spotkania grupy roboczej IRU ds. społecznych (CAS) odbyła się debata na temat wspólnego stanowiska tej organizacji wobec Pakietu Mobilności.   
Debata EKES o dyrektywie o delegowaniu »
DATA: 2017-08-31
30 sierpnia 2017 r. w Brukseli odbyło się posiedzenie Sekcji ds. Transportu, Energii, Infrastruktury i Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (EKES), czyli organu Unii Europejskiej reprezentującego interesy pracodawców i pracowników w Europie.  
Jeszcze raz o Pakiecie Mobilności w unijnym parlamencie  »
DATA: 2017-07-17
W Parlamencie Europejskim nie ustają debaty nad zaproponowanym pod koniec maja przez Komisję Europejską tzw. Pakietem Mobilności. Okazją do kolejnej dyskusji nad tym kluczowym dla interesów naszej branży zagadnieniem było ostatnie przed przerwą wakacyjną posiedzenie Komisji ds. Transportu i Turystyki, które odbyło się 11 lipca 2017 r.  
Komisarz Violeta Bulc: trzeba pamiętać o specyfice transportu »
DATA: 2017-06-20
W niedzielę 18 czerwca 2017 r. w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli odbyło się kolejne posiedzenie Komisji Transportu i Turystyki. Do udziału w spotkaniu zaproszona została Komisarz ds. Transportu Violeta Bulc, która wyjaśniła cele, jakie przyświecały założeniom Pakietu Mobilności.  
   archiwum     1/4 »
facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
HU-GO
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 5991355    Partner - giełda transportowa TimoCom