ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU ZMPD  


  Przedstawicielstwo ZMPD w Brukseli   1/4Do produ7 listopada 2016 roku rozpoczęło działalność przedstawicielstwo Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Brukseli. 
Adres przedstawicielstwa: Rue Joseph 120, 1000 Bruksela, Belgia
Przedstawiciel - Piotr Szymański.

 
ZMPD uruchomiło swoje Przedstawicielstwo w samym centrum unijnego ustawodawstwa głównie po to, aby lepiej monitorować prace instytucji unijnych, które mają wpływ na regulacje dotyczące transportu. Niemal 80 proc. nowych przepisów obowiązujących w naszym kraju tworzonych jest właśnie w Brukseli.


PE – Pakiet Mobilności: kolejna debata, nadal brak porozumienia »
DATA: 2017-11-30
Parlament Europejski nie zwalnia tempa pracy nad Pakietem Mobilności. Po ubiegłotygodniowym cyklu wysłuchań i seminariów zorganizowanych przez Komisję ds. Transportu oraz grupę polityczną EPP, 29 listopada 2017 r. własne seminarium przygotowali europejscy liberałowie zrzeszeni w grupie ALDE.  
Parlament Europejski dyskutował o Pakiecie Mobilności »
DATA: 2017-11-24
Odbywające się w dniach 22-23 listopada w Brukseli posiedzenie Komisji ds. Transportu w Parlamencie Europejskim poświęcone zostało prawie w całości kwestii Pakietu Mobilności.  
PE obawia się wpływu Brexitu na branżę transportową »
DATA: 2017-11-23
Brak porozumienia pomiędzy UE a Wielką Brytanią w zakresie jej wyjścia z Unii nie jest rozwiązaniem, na które może zgodzić się branża transportu drogowego – to najważniejszy przekaz płynący ze zorganizowanego w środę 22 listopada w Parlamencie Europejskim wysłuchania publicznego nt. „Wpływ Brexitu na transport lądowy”.  
Bruksela: Delegowanie pracowników bez kompromisu »
DATA: 2017-10-13
Podczas obrad COREPER – instytucji składającej się ze stałych przedstawicieli krajów członkowskich Unii Europejskiej przy Radzie w Brukseli w randze ambasadorów oraz ich zastępców – podjęto próbę znalezienia konsensusu dotyczącego dyrektywy o delegowaniu pracowników.  
Dyskusja o Pakiecie Mobilności na Komisji TRAN »
DATA: 2017-10-13
W dniach 11-12 października 2017 r. odbyło się kolejne posiedzenie Komisji PE ds. Transportu i Turystyki (TRAN). Jednym z punktów obrad była debata na temat założeń Pakietu Mobilności do udziału w której zaproszeni zostali także przedstawiciele Komisji Europejskiej.
 
Delegowanie to nie tylko problem Europy Środkowo-Wschodniej »
DATA: 2017-10-12
W ramach trwającej w Brukseli debaty na temat proponowanych zmian w dyrektywie o delegowaniu pracowników, w tym objęcia nią sektora transportu drogowego, w środę 12 października 2017 r. Parlamencie Europejskim odbyło się seminarium „Pracownicy delegowani i Pakiet Mobilności. Wyzwania dla Przedsiębiorstw z Europy Środkowo-Wschodniej”.  
PE o zmianach w przepisach czasu jazdy i odpoczynku »
DATA: 2017-09-28
Po opublikowaniu przez Komisję Europejską w maju br. Pakietu Mobilności, prace nad propozycjami nowych aktów prawnych rozpoczął Parlament Europejski. Zgodnie z harmonogramem najbliższe tygodnie poświęcone będą na konsultacje poselskie z przedstawicielami sektora transportu drogowego.  
W Strasburgu odbyła się debata na temat Pakietu Mobilności »
DATA: 2017-09-13
12 września 2017 r. w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu odbyła się debata dotycząca założeń Pakietu Mobilności. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele ZMPD.  
IRU: "Nie" dla delegowania w transporcie »
DATA: 2017-09-08
Podczas zorganizowanego w dniach 5-6 września 2017 r. w Brukseli spotkania grupy roboczej IRU ds. społecznych (CAS) odbyła się debata na temat wspólnego stanowiska tej organizacji wobec Pakietu Mobilności.   
   archiwum     1/4 »
facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
HU-GO
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6115851    Partner - giełda transportowa TimoCom