ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU ZMPD  


  Przedstawicielstwo ZMPD w Brukseli   Wstecz2/3Do produIluzoryczny spokój w portach na granicy francusko-brytyjskiej »
DATA: 2017-03-29
Niespokojna sytuacja na przejściach granicznych wzdłuż kanału La Manche była głównym tematem spotkania przedstawicieli brytyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (Home Office) oraz straży granicznej z delegacją IRU, które odbyło się 24 marca 2017 r. w Brukseli.  
Fakty i mity dotyczące delegowania pracowników  »
DATA: 2017-03-17
Europejska debata polityczna dotycząca rewizji dyrektywy o delegowaniu oparta jest o fałszywe założenia i często pozostaje oderwana od twardych faktów. Co gorsze, w jej trakcie zatracony został kluczowy dla funkcjonowania całej UE kontekst swobody świadczenia usług, będący jedną z 4 głównych wolności Wspólnoty.  
Rynek transportu drogowego czeka zielona rewolucja  »
DATA: 2017-03-10
Europejski rynek transportu drogowego będzie coraz bardziej innowacyjny i przyjazny środowisku, choć spełnienie ambitnych celów Komisji Europejskiej nie będzie łatwe.  
Firmy transportowe tracą z powodu kontroli na granicach w UE »
DATA: 2017-03-01
O negatywnych skutkach kryzysu migracyjnego na sektor transportu drogowego dyskutowano w Parlamencie Europejskim podczas zorganizowanego przez Komisję ds. Transportu i Turystyki wysłuchania nt. „Straty firm transportowych spowodowane wzmocnionymi kontrolami granicznymi”.  
KE: debata Komisji EMPL o delegowaniu pracowników »
DATA: 2017-02-17
Debacie na temat propozycji KE zmian w Dyrektywie o delegowaniu pracowników poświęcone było posiedzenie Komisji ds. Zatrudnienia i Spraw Socjalnych, które odbyło się 16 lutego 2017 r.  
Transport drogowy w 2050 roku - nowy raport IRU »
DATA: 2017-02-16
Na pytanie, jaka jest przyszłość transportu drogowego w świetle coraz to nowych wyzwań, stara się odpowiedzieć nowy raport IRU „Komercyjne pojazdy przyszłości – mapa drogowa w kierunku w pełni zrównoważonych operacji w transporcie towarowym”, którego główne tezy zaprezentowano 14 lutego 2017 r. w Brukseli.  
IRU podzielona w sprawie dyrektywy o delegowaniu  »
DATA: 2017-02-06
3 lutego 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie Grupy Roboczej IRU ds. społecznych (CAS). Dyskutowano głównie o planowanych zmianach dyrektywy o delegowaniu (PWD), podejmując próbę osiągnięcia wspólnego stanowiska w gronie kilkudziesięciu organizacji z różnych państw.  
Pakiet Drogowy: KE wciąż oszczędna w słowach »
DATA: 2017-02-06
Nad planowanymi zmianami w europejskich przepisach dotyczących transportu dyskutowano podczas seminarium zorganizowanym przez IRU – Międzynarodową Unię Transportu Drogowego. Uczestniczyli w nim także przedstawiciele ZMPD.  
Przewoźnicy pasażerscy przeciwni delegowaniu w transporcie »
DATA: 2017-01-27
25 stycznia br. w Brukseli odbyło się spotkanie grupy roboczej IRU ds. Transportu Pasażerskiego (CTP), w sprawie przygotowania wspólnego stanowiska wobec planowanych nowych regulacji unijnych w zakresie transportu drogowego.  
W Brukseli o delegowaniu pracowników »
DATA: 2016-12-23
W dniach 6-7 grudnia br. w Brukseli odbyło się zorganizowane przez IRU wspólne posiedzenie grup roboczych CLTM (Uczciwa konkurencja) i CAS (Strategia społeczna).  
   archiwum    « 2/3 »
facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
HU-GO
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 5844659    Partner - giełda transportowa TimoCom