ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU ZMPD  


  Przedstawicielstwo ZMPD w Brukseli   Wstecz2/4Do produZMPD walczy przeciw zapisom Pakietu Mobilności »
DATA: 2017-06-09
Chociaż od publikacji przez Komisję Europejską propozycji założeń Pakietu Mobilności upłynął dopiero tydzień, ZMPD rozpoczęło już w Brukseli działania lobbingowe, których celem jest zmiana zawartych w nim przepisów niezgodnych z interesami branży.  
Pakiet Mobilności: dlaczego nam zaszkodzi - relacja na żywo z Brukseli z 31 maja »
DATA: 2017-06-07
31 maja 2017 r. Komisja Europejska przedstawiła projekt Pakietu Mobilności, który mocno - i niekorzystnie - zmieni reguły gry transportu wewnątrz Unii Europejskiej.   
Projekt Pakietu Mobilności – KE opowiedziała się za protekcjonizmem w UE »
DATA: 2017-06-04
Podczas odbywającego się 31 maja br. spotkania unijnych komisarzy przyjęty został ostatecznie projekt Pakietu Mobilności, czyli zbioru aktów prawnych, które mają określić kształt europejskiej polityki w zakresie transportu drogowego.  
Komisja Europejska jutro przedstawi projekt Pakietu Mobilności  »
DATA: 2017-05-30
Już jutro (31 maja 2017 r.) Komisja Europejska przedstawi projekt Pakietu Mobilności.  
Dyrektywa o delegowaniu: zmienia się stanowisko przewoźników z Europy Zachodniej  »
DATA: 2017-05-26
W wielu aspektach stanowiska państw i stowarzyszeń przewoźników z krajów "starej" i "nowej" Unii wciąż pozostają różne, jednak zwrot w myśleniu na temat delegowania powoli staje się faktem i daje nadzieję na skuteczne zatrzymanie niekorzystnych przepisów w dyrektywie o delegowaniu.  
Transport płaci za drogi z nawiązką »
DATA: 2017-05-14
Przewoźnicy, poprzez opłaty za korzystanie z dróg oraz podatki w paliwie i pobierane od zarejestrowanych samochodów, pokrywają około 130 proc. kosztów ponoszonych przez kraje członkowskie na budowę i utrzymanie infrastruktury oraz tych związanych ze stratami wynikającymi z zanieczyszczenia środowiska oraz skutków hałasu.  
KE: dialog o transporcie drogowym bez porozumienia  »
DATA: 2017-03-30
29 marca br. odbyło się w Brukseli kolejne posiedzenie Komitetu Sektorowego Dialogu Społecznego – Transport Drogowy przy Komisji Europejskiej. W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel ZMPD.  
Iluzoryczny spokój w portach na granicy francusko-brytyjskiej »
DATA: 2017-03-29
Niespokojna sytuacja na przejściach granicznych wzdłuż kanału La Manche była głównym tematem spotkania przedstawicieli brytyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (Home Office) oraz straży granicznej z delegacją IRU, które odbyło się 24 marca 2017 r. w Brukseli.  
Fakty i mity dotyczące delegowania pracowników  »
DATA: 2017-03-17
Europejska debata polityczna dotycząca rewizji dyrektywy o delegowaniu oparta jest o fałszywe założenia i często pozostaje oderwana od twardych faktów. Co gorsze, w jej trakcie zatracony został kluczowy dla funkcjonowania całej UE kontekst swobody świadczenia usług, będący jedną z 4 głównych wolności Wspólnoty.  
Rynek transportu drogowego czeka zielona rewolucja  »
DATA: 2017-03-10
Europejski rynek transportu drogowego będzie coraz bardziej innowacyjny i przyjazny środowisku, choć spełnienie ambitnych celów Komisji Europejskiej nie będzie łatwe.  
   archiwum    « 2/4 »
facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
HU-GO
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 5991351    Partner - giełda transportowa TimoCom