ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU ZMPD  


  Przedstawicielstwo ZMPD w Brukseli   Wstecz2/4Do produDebata EKES o dyrektywie o delegowaniu »
DATA: 2017-08-31
30 sierpnia 2017 r. w Brukseli odbyło się posiedzenie Sekcji ds. Transportu, Energii, Infrastruktury i Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (EKES), czyli organu Unii Europejskiej reprezentującego interesy pracodawców i pracowników w Europie.  
Jeszcze raz o Pakiecie Mobilności w unijnym parlamencie  »
DATA: 2017-07-17
W Parlamencie Europejskim nie ustają debaty nad zaproponowanym pod koniec maja przez Komisję Europejską tzw. Pakietem Mobilności. Okazją do kolejnej dyskusji nad tym kluczowym dla interesów naszej branży zagadnieniem było ostatnie przed przerwą wakacyjną posiedzenie Komisji ds. Transportu i Turystyki, które odbyło się 11 lipca 2017 r.  
Komisarz Violeta Bulc: trzeba pamiętać o specyfice transportu »
DATA: 2017-06-20
W niedzielę 18 czerwca 2017 r. w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli odbyło się kolejne posiedzenie Komisji Transportu i Turystyki. Do udziału w spotkaniu zaproszona została Komisarz ds. Transportu Violeta Bulc, która wyjaśniła cele, jakie przyświecały założeniom Pakietu Mobilności.  
ZMPD walczy przeciw zapisom Pakietu Mobilności »
DATA: 2017-06-09
Chociaż od publikacji przez Komisję Europejską propozycji założeń Pakietu Mobilności upłynął dopiero tydzień, ZMPD rozpoczęło już w Brukseli działania lobbingowe, których celem jest zmiana zawartych w nim przepisów niezgodnych z interesami branży.  
Pakiet Mobilności: dlaczego nam zaszkodzi - relacja na żywo z Brukseli z 31 maja »
DATA: 2017-06-07
31 maja 2017 r. Komisja Europejska przedstawiła projekt Pakietu Mobilności, który mocno - i niekorzystnie - zmieni reguły gry transportu wewnątrz Unii Europejskiej.   
Projekt Pakietu Mobilności – KE opowiedziała się za protekcjonizmem w UE »
DATA: 2017-06-04
Podczas odbywającego się 31 maja br. spotkania unijnych komisarzy przyjęty został ostatecznie projekt Pakietu Mobilności, czyli zbioru aktów prawnych, które mają określić kształt europejskiej polityki w zakresie transportu drogowego.  
Komisja Europejska jutro przedstawi projekt Pakietu Mobilności  »
DATA: 2017-05-30
Już jutro (31 maja 2017 r.) Komisja Europejska przedstawi projekt Pakietu Mobilności.  
Dyrektywa o delegowaniu: zmienia się stanowisko przewoźników z Europy Zachodniej  »
DATA: 2017-05-26
W wielu aspektach stanowiska państw i stowarzyszeń przewoźników z krajów "starej" i "nowej" Unii wciąż pozostają różne, jednak zwrot w myśleniu na temat delegowania powoli staje się faktem i daje nadzieję na skuteczne zatrzymanie niekorzystnych przepisów w dyrektywie o delegowaniu.  
Transport płaci za drogi z nawiązką »
DATA: 2017-05-14
Przewoźnicy, poprzez opłaty za korzystanie z dróg oraz podatki w paliwie i pobierane od zarejestrowanych samochodów, pokrywają około 130 proc. kosztów ponoszonych przez kraje członkowskie na budowę i utrzymanie infrastruktury oraz tych związanych ze stratami wynikającymi z zanieczyszczenia środowiska oraz skutków hałasu.  
KE: dialog o transporcie drogowym bez porozumienia  »
DATA: 2017-03-30
29 marca br. odbyło się w Brukseli kolejne posiedzenie Komitetu Sektorowego Dialogu Społecznego – Transport Drogowy przy Komisji Europejskiej. W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel ZMPD.  
   archiwum    « 2/4 »
facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
HU-GO
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6114345    Partner - giełda transportowa TimoCom