MENU ZMPD


  KOMUNIKATY DLA PRASY   1/3Do produ2007-10-22

Konkurs dziennikarski "W drodze" - LAUREACI


KONKURS DZIENNIKARSKI W DRODZE Jury ogólnopolskiego konkursu dziennikarskiego, zorganizowanego przez Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce - pod hasłem W drodze - w składzie: przewodniczący jury - Jerzy Domański (przewodniczący Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej), Wiesław Rajewski (TVP w Białymstoku), Monika Makowska - Wasowska (III Program Polskiego Radia) po przeanalizowaniu 125 prac nadesłanych przez 18 dziennikarzy - oceniając profesjonalizm warsztatowy i merytoryczne ujęcie tematyki transportu - postanowiło przyznać:

2007-09-10

4. Euroazjatycka Konferencja transportu drogowego


W dniach 14 - 15 czerwca odbywała się w Warszawie - pod hasłem Droga do sukcesu: Euroazjatycki rynek transportowy. Wyzwania i możliwości. - 4. Euroazjatycka Konferencja Transportu Drogowego IRU, zorganizowana wspólnie przez IRU - Międzynarodową Unię Transportu Drogowego w Genewie i Zrzeszenie Międzynarodowych PrzewoĽników Drogowych w Polsce (ZMPD). Konferencję objął patronatem minister transportu w rządzie RP.

2007-09-06

RAPORT o stanie międzynarodowego transportu drogowego


Przekazujemy projekt raportu, który powinien stać się wstępem do dyskusji o transporcie drogowym. Mamy nadzieję, że przerodzi się w wielką debatę na rzecz rodzimego transportu drogowego i pozwoli na wreszcie racjonalne spojrzenia na tę potężną gałąź polskiej gospodarki.

2007-09-06

WRACAMY NA JEDWABNY SZLAK


27 września 2005 roku wyruszył z Pekinu do Brukseli konwój pojazdów ciężarowych. Każda z pięciu ciężarówek z kontenerami reprezentuje inny kraj, jedna z nich - Polskę i ZMPD.

2007-09-03

Prezentacja symulatora jazdy


 3 września w Warszawie odbył się pierwszy pokaz symulatora jazdy. To nowoczesne urządzenie zostało wyprodukowne przez międzynarodową grupę przemysłową Thales przy współpracy z Volvo.

2007-08-27

Prezentacja portu Zeebrugge w Polsce


Położony na belgijskim wybrzeżu Port Zeebrugge organizuje w pażdzierniku 2007 roku trzy sesje informacyjne w Polsce. Sesje te adresowane są przede wszystkim do polskich przedsiębiorstw transportu drogowego i kolejowego, spedytorów, agentów oraz zrzeszających ich organizacji.

2007-08-22

List otwarty ZMPD do Ministra Transportu


Tragiczne wypadki z udziałem polskich autokarów, do których doszło w ostatnim okresie, wywołały ogromne poruszenie w środowisku polskich przewoźników drogowych. Z głębokim żalem przyjmujemy te dramatyczne wydarzenia i wyrażamy szczere współczucie rodzinom ofiar.

Równocześnie jednak z niepokojem obserwujemy negatywną kampanię skierowaną przeciwko całemu polskiemu transportowi drogowemu, w której - co stwierdzamy z dużym zdziwieniem - uczestniczą również przedstawiciele resortu transportu.

2007-08-08

Konferencja prasowa w ZMPD na temat bezpieczeństwa przewozówDziś w Zrzeszeniu Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce odbyła się konferencja prasowa pod hasłem: Cała prawda o bezpieczeństwie przewozów drogowych.

2007-05-22

GITD Paweł Usidus w ZMPD


Wczoraj w biurze ZMPD gościliśmy z pierwszą wizytą nowego Głównego Inspektora Transportu Drogowego Pawła Usidusa. Rozmawiano o wielu zagadnieniach dotyczących funkcjonowania transportu w kontekście działalności inspekcji transportu drogowego.

2007-03-13

Spotkanie z Pawłem Usidusem- Głównym IT


Pierwsze spotkanie przedstawicieli ZMPD z nowym Głównym Inspektorem Transportu Drogowego - Pawłem Usidusem odbyło się 22 marca. Delegacji ZMPD przewodniczył prezes Jan Buczek. Podczas spotkania omówiono aktualne zagadnienia związane z działalnością inspekcji oraz określono wstępnie zasady współpracy.


   bieżące artykuły     1/3 »
facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
HU-GO
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wej?a: 5555264    Partner - giełda transportowa TimoCom

TEST