ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU ZMPD  


  KOMUNIKATY DLA PRASY   1/3Do produKonkurs dziennikarski "W drodze" - LAUREACI »
DATA: 2007-10-22
KONKURS DZIENNIKARSKI W DRODZE Jury ogólnopolskiego konkursu dziennikarskiego, zorganizowanego przez Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce - pod hasłem W drodze - w składzie: przewodniczący jury - Jerzy Domański (przewodniczący Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej), Wiesław Rajewski (TVP w Białymstoku), Monika Makowska - Wasowska (III Program Polskiego Radia) po przeanalizowaniu 125 prac nadesłanych przez 18 dziennikarzy - oceniając profesjonalizm warsztatowy i merytoryczne ujęcie tematyki transportu - postanowiło przyznać: 
4. Euroazjatycka Konferencja transportu drogowego
DATA: 2007-09-10
W dniach 14 - 15 czerwca odbywała się w Warszawie - pod hasłem Droga do sukcesu: Euroazjatycki rynek transportowy. Wyzwania i możliwości. - 4. Euroazjatycka Konferencja Transportu Drogowego IRU, zorganizowana wspólnie przez IRU - Międzynarodową Unię Transportu Drogowego w Genewie i Zrzeszenie Międzynarodowych PrzewoĽników Drogowych w Polsce (ZMPD). Konferencję objął patronatem minister transportu w rządzie RP. 
RAPORT o stanie międzynarodowego transportu drogowego »
DATA: 2007-09-06
Przekazujemy projekt raportu, który powinien stać się wstępem do dyskusji o transporcie drogowym. Mamy nadzieję, że przerodzi się w wielką debatę na rzecz rodzimego transportu drogowego i pozwoli na wreszcie racjonalne spojrzenia na tę potężną gałąź polskiej gospodarki. 
WRACAMY NA JEDWABNY SZLAK »
DATA: 2007-09-06
27 września 2005 roku wyruszył z Pekinu do Brukseli konwój pojazdów ciężarowych. Każda z pięciu ciężarówek z kontenerami reprezentuje inny kraj, jedna z nich - Polskę i ZMPD. 
Prezentacja symulatora jazdy »
DATA: 2007-09-03
 3 września w Warszawie odbył się pierwszy pokaz symulatora jazdy. To nowoczesne urządzenie zostało wyprodukowne przez międzynarodową grupę przemysłową Thales przy współpracy z Volvo.  
Prezentacja portu Zeebrugge w Polsce »
DATA: 2007-08-27
Położony na belgijskim wybrzeżu Port Zeebrugge organizuje w pażdzierniku 2007 roku trzy sesje informacyjne w Polsce. Sesje te adresowane są przede wszystkim do polskich przedsiębiorstw transportu drogowego i kolejowego, spedytorów, agentów oraz zrzeszających ich organizacji. 
List otwarty ZMPD do Ministra Transportu »
DATA: 2007-08-22
Tragiczne wypadki z udziałem polskich autokarów, do których doszło w ostatnim okresie, wywołały ogromne poruszenie w środowisku polskich przewoźników drogowych. Z głębokim żalem przyjmujemy te dramatyczne wydarzenia i wyrażamy szczere współczucie rodzinom ofiar.

Równocześnie jednak z niepokojem obserwujemy negatywną kampanię skierowaną przeciwko całemu polskiemu transportowi drogowemu, w której - co stwierdzamy z dużym zdziwieniem - uczestniczą również przedstawiciele resortu transportu.
 
Konferencja prasowa w ZMPD na temat bezpieczeństwa przewozów »
DATA: 2007-08-08

Dziś w Zrzeszeniu Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce odbyła się konferencja prasowa pod hasłem: Cała prawda o bezpieczeństwie przewozów drogowych. 
GITD Paweł Usidus w ZMPD »
DATA: 2007-05-22
Wczoraj w biurze ZMPD gościliśmy z pierwszą wizytą nowego Głównego Inspektora Transportu Drogowego Pawła Usidusa. Rozmawiano o wielu zagadnieniach dotyczących funkcjonowania transportu w kontekście działalności inspekcji transportu drogowego.
 
Spotkanie z Pawłem Usidusem- Głównym IT »
DATA: 2007-03-13
Pierwsze spotkanie przedstawicieli ZMPD z nowym Głównym Inspektorem Transportu Drogowego - Pawłem Usidusem odbyło się 22 marca. Delegacji ZMPD przewodniczył prezes Jan Buczek. Podczas spotkania omówiono aktualne zagadnienia związane z działalnością inspekcji oraz określono wstępnie zasady współpracy.

 
   bieżące artykuły     1/3 »
facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
HU-GO
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6061522    Partner - giełda transportowa TimoCom