ZMPD w POLSCE
LOGOWANIE | REJESTRACJA | EN

SEKCJA

Strefa członkowska

SEKCJA

Zaufane stacje serwisowe

Pomoc prawna w EU

Newsletter członkowski

Kancelaria w Warszawie

1 z 4
2 z 4
3 z 4
4 z 4
SEKCJA

Jak zostać członkiem ZMPD

Przedsiębiorcy i organizacje aplikujące o członkostwo w ZMPD (zwyczajne albo wspierające) powinny wypełnić odpowiednią z załączonych poniżej ankiet i przygotować wymienione w nich dokumenty. 

Zgodnie ze statutem ZMPD, członkiem zwyczajnym może zostać członek wspierający po ukończeniu rocznego stażu członkowskiego. Ankietę i dokumenty można dostarczyć osobiście, wysłać pocztą na adres biura ZMPD lub mailem na podany poniżej e-mail. Decyzje o przyznaniu członkostwa podejmowane są na posiedzeniu Zarządu ZMPD.
 

Masz pytania?

Zadzwoń: Tel. 22 536 10 38  Kom. 609 019 512
Napisz: magdalena.puczkowska@zmpd.pl
 

Wzory dokumentów:

SEKCJA

#NazwaPobierz
1Wzór opiniipobierz WORD
2Ankieta - wniosek o członkostwo zwyczajnepobierz WORD
3Deklaracja wnioskujcego o członkostwo wspierającepobierz PDF
4Klauzula informacyjna dot. ochrony danych osobowych dla kandydatów na członkówpobierz PDF
5Ankieta - wniosek o członkostwo wspierającepobierz WORD
SEKCJA

  
  
  
Korzyści wynikające z członkostwa w ZMPD

Wstępując do ZMPD członek Zrzeszenia zyskuje szereg kluczowych dla prowadzenia biznesu możliwości i rozwiązań.
SEKCJA

Unikalna informacja

 • Pełna informacja dostępna jedynie dla naszych członków to nasz priorytet. Każdego dnia zespół specjalistów analizuje dane napływające ze wszystkich rynków transportowych, na których są obecni polscy przewoźnicy. Tak powstają ekskluzywne informacje docierające wyłącznie do członków ZMPD. Tworzymy je sami, bierzemy pełną odpowiedzialność za ich jakość oraz wiarygodność.
 • Nasi członkowie nie muszą tracić czasu na samodzielnie poszukiwanie informacji. Robimy to za nich.
 • Potrafimy dostrzec każdy szczegół. Dysponujemy własnymi, sprawdzonymi źródłami informacji. 
 • Dzięki przynależności ZMPD (jako jedyna organizacja w Polsce) do IRU (Międzynarodowej Unii Transportu Drogowego) nasi członkowie otrzymują dostęp do unikalnych informacji dotyczących międzynarodowego transportu drogowego.
 • Nasi członkowie otrzymują dostęp do informacji dotyczących zarówno dyskusji na temat proponowanych zmian w unijnym transporcie, jak i procedowanego prawa unijnego dotyczącego transportu.
 • Jesteśmy otwarci dla mediów. Dzielimy się swoją wiedzą z redakcjami prasowymi, radiowymi i telewizyjnymi. Aktywnie działamy w Internecie. Doskonalimy własne media. Strona internetowa ZMPD jest najważniejszym w Polsce, kompleksowym źródłem informacji o transporcie drogowym. Wyjątkowe pismo „Przewoźnik” wypełniane podanymi w przystępny sposób artykułami tworzonymi przez najlepszych fachowców z branży, redagowane przez doświadczonych dziennikarzy i redaktorów nie ma swojego odpowiednika w całej Europie. 
 • Nadajemy ton przekazom informacyjnym na temat transportu drogowego dbając o każdy szczegół. Nasi członkowie mają prawo do pełnej wiedzy na temat transportu drogowego w Europie, a my czujemy się odpowiedzialni za jej dostarczenie. 
 • Dostęp do informacji o przepisach prawnych dotyczących transportu drogowego i innych (zakazy, embargo, warunki wjazdu kierowców itp.) funkcjonujących w poszczególnych krajach poprzez subskrypcję newsletterów.
 • Dostęp do informacji o warunkach wykonywania przewozów do poszczególnych krajów.
 • Dostęp do bieżących informacji z zakresu ograniczeń w ruchu i sytuacji na granicach w Europie Zachodniej i w krajach wschodnich, przygotowywanych zarówno przez ekspertów wszystkich departamentów ZMPD, jak i otrzymywanych przez naszą organizację od krajowych oraz międzynarodowych instytucji, których jesteśmy aktywnym członkiem, na temat aktualnych zasad wykonywania transportu drogowego w kraju i za granicą. Co ważne, informacje te trafiają (w postaci newsletterów) wyłącznie do naszych członków, co pozwala im na zachowanie ich ekskluzywnej wartości, a co za tym idzie – utrzymywania przewagi konkurencyjnej.
 • Dostęp do badań i analiz ekonomicznych dotyczących działalności transportowej i tendencjach w branży.
 • Zbiorczy newsletter z przypomnieniem najważniejszych wiadomości dotyczących transportu i podejmowanych działań Zrzeszenia.
  
SEKCJA

Wpływ na legislację

 • Za pośrednictwem ZMPD nasi członkowie mają możliwość przedstawiania swoich propozycji zmian w przepisach ustawy o transporcie drogowym.
 • Odpowiedzi przedstawicieli najważniejszych instytucji w naszym kraju trafiają do członków ZMPD za pośrednictwem poczty elektronicznej.
   
SEKCJA

Postulaty Członków ZMPD

 • ZMPD utrzymuje stały kontakt zarówno z przedstawicielami administracji publicznej, którym bezpośrednio przekazywane są postulaty członków Zrzeszenia, jak również pośrednio, za pomocą ogólnopolskich i branżowych mediów.
SEKCJA

Pomoc merytoryczna ZMPD

 • Wskazywanie ścieżki postępowania w przypadku ukarania przewoźnika przez zagraniczne służby celne lub inspekcję transportową: informacje praktyczne – wskazanie możliwości odwołania od decyzji, udostępnienie kontaktów do prawników zagranicznych specjalizujących się w sprawach dotyczących międzynarodowych przewozów drogowych znanych ZMPD.
  
SEKCJA

Aktywny udział w webinariach, konferencjach i debatach

 • Możliwość uczestniczenia w regularnie organizowanych przez Zrzeszenie spotkaniach z przedstawicielami administracji publicznej, konferencjach i debatach, podczas których nasi członkowie mają możliwość zabrania głosu i zadania pytań gościom specjalnym.
 • Za pośrednictwem ZMPD nasi członkowie otrzymują zaproszenia do udziału w konferencjach i webinariach przygotowywanych i prowadzonych przez organizacje oraz instytucje, z którymi współpracuje Zrzeszenie.
  
SEKCJA

Szkolenia i seminaria

 • Możliwość uczestniczenia w organizowanych przez ZMPD, dedykowanych wyłącznie dla naszych członków bezpłatnych szkoleniach i seminariach.
 • W przypadku organizacji otwartych szkoleń, członkowie ZMPD otrzymują atrakcyjne zniżki.
  
SEKCJA

Działania wizerunkowe

 • Nasza stała obecność w mediach – portale internetowe, radio, prasa i telewizja – kształtuje oraz promuje wizerunek przedsiębiorców działających w transporcie drogowym.
 • Dzięki przynależności ZMPD do IRU nasi członkowie mają możliwość uhonorowania zatrudnionego przez siebie kierowcy dyplomem honorowym IRU za wieloletnią pracę.  Taki dyplom może też otrzymać – z rekomendacji ZMPD –  także przedsiębiorca.
 • Nasi członkowie uczestniczą w spotkaniach z przedstawicielami Ministerstwa Edukacji i Nauki, mając wpływ na podstawę programową w nauczaniu zawodu kierowca-mechanik.
 • Nasi członkowie uczestniczą w spotkaniach w szkołach branżowych, gdzie rozmawiają z młodzieżą zachęcając ją do podjęcia pracy w zawodzie kierowcy. Wielu z przedsiębiorców-członków ZMPD oferuje praktyki, w ten sposób przysposabiając do zawodu swoich przyszłych pracowników.
    
SEKCJA

Usługi branżowe dla Członków w promocyjnych cenach

Ponadto oferujemy szeroką paletę usług dla przedsiębiorców z branży transportu drogowego:
 • Pośrednictwo w uzyskaniu wiz dla kierowców do Rosji, Turcji i na Białoruś, a także dla kierowców narodowości ukraińskiej i białoruskiej do Wielkiej Brytanii. WIZY DLA KIEROWCY
 • Pośrednictwo w uiszczaniu opłat drogowych w kraju i za granicą. ZMPD BOX
 • Pośrednictwo w odzyskiwaniu podatku VAT z zagranicy. ODZYSKAJ PODATEK VAT
 • Realizacja polis OCP – ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej przewoźnika drogowego, który zawodowo zajmuje się transportem towarów. UBEZPIECZENIA OCP
 • Karnety TIR, a także gwarancje tranzytowe T1 i T2 i inne.
  
SEKCJA

Nowość: Licencja transportowa do 3,5 t

Zachęcamy również przewoźników wykonujących transport pojazdami od 2,5 do 3,5 t dmc do korzystania z naszego pośrednictwa przy składaniu wniosków o wydanie zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika i licencji wspólnotowej oraz wniosku o wydanie świadectwa kierowcy w GITD.
  
SEKCJA

Jak zostać członkiem?

Zachęcamy do kontaktu! Szczegóły: magdalena.puczkowska@zmpd.pl
tel. 22 536 10 38  kom. 609 019 512
www: jak zostać członkiem
 
SEKCJA
  
  
SEKCJA

Kontakt

SEKCJA
  
Tel. 22 536 10 38 
Kom. 609 019 512
E-mail:  magdalena.puczkowska@zmpd.pl


Partner strategiczny ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w PolsceZMPD jest największym polskim stowarzyszeniem w branży transportu drogowego, istniejącym od 1957 roku.

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w PolsceZMPD jest największym polskim stowarzyszeniem w branży transportu drogowego, istniejącym od 1957 roku.

Na skróty

-

Regulamin


-

Reklama


-

Usługi ZMPD


-

Sklep ZMPD