ZMPD w POLSCE
LOGOWANIE | REJESTRACJA | EN

Aktualności

Wydarzenia ZMPD
2017-09-19

Gala z okazji jubileuszu 60-lecia ZMPD - 16 września 2017 r.SEKCJA

"Serdecznie gratuluję Państwu pięknego jubileuszu 60-lecia działalności. Z uznaniem myślę o Państwa dokonaniach, które obrazują prężny rozwój rodzimej przedsiębiorczości oraz sukces polskich przewoźników na rynku europejskim."

List prezydenta RP Andrzeja Dudy do członków ZMPD, odczytany podczas Gali Jubileuszowej
 

SEKCJA
FILM ZMPD

Nie byłoby sześciu dekad Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce, gdyby nie codzienna praca polskich transportowców. Rocznicowa Gala, która odbyła się w sobotę 16 września w Warszawie, była uhonorowaniem ich dotychczasowych, niezwykłych w skali światowej dokonań i tworzonej przez nich wspaniałej historii, która – jesteśmy o tym przekonani – tak naprawdę jest dopiero początkiem.

 
W uroczystościach wzięło udział ponad 1 800 osób. Obok członków ZMPD gościliśmy przedstawicieli administracji publicznej, parlamentarzystów, reprezentantów organizacji międzynarodowych, w tym zagranicznych stowarzyszeń przewoźników drogowych, a także naszych wieloletnich partnerów, działających w branży transportu drogowego, m.in. producentów ciągników siodłowych i naczep, a także operatorów kart paliwowych oraz ubezpieczycieli.
  
 
SEKCJA

Powitanie

Szanowne Panie, Szanowni Panowie!

Chcę zaraz na początku zdementować pogłoski, że skoro ZMPD skończyło 60 lat to znaczy, że wchodzi w wiek emerytalny. To nieprawda!

Reprezentujemy sektor gospodarki, który jest coraz bardziej nowoczesny, który jest dynamiczny, który umie sobie radzić w zmieniającym się  świecie.
Skończyliśmy 60 lat, ale czy dostrzegacie u nas objawy zadyszki?

To inni tracą oddech, próbując  dogonić polski transport na europejskiej bieżni. Tracą oddech, więc stosują doping w postaci przepisów, które nas mają osłabić. Dla nas to nowa lekcja.
Do tej pory zajmowaliśmy się biznesem. Teraz czujemy, że wciąga nas wielka polityka.  Sześćdziesiątka na karku nie przeszkodzi nam w odrobieniu tych lekcji z zapałem siedmiolatka. Tego wszyscy mogą być pewni!

60 lat ZMPD - to jednocześnie 60 lat polskiego transportu.
Jednak prawdziwe przyspieszenie osiągnęliśmy w ostatnich trzech dekadach.  Zaczynaliśmy od zera, a doszliśmy do pozycji operatora jednej czwartej rynku europejskiego!
Pracy było tyle, ze nawet gdybyśmy mieli ochotę się zestarzeć, nie było na to czasu. Teraz złapaliśmy drugi oddech i planujemy długi marsz.
Wszystkim polskim przewoźnikom drogowym mówimy dziś: chodźcie z nami!

Jestem zaszczycony, że mogę stać na tej ogromnej scenie i rozpoczynać Galę 60-lecia ZMPD. Na sali jest blisko dwa tysiące przewoźników oraz gości. Odczuwam ogromną satysfakcję z faktu, że większość z Państwa znam osobiście.

Szanowni Państwo!
ZMPD jest organizacją, która przez 60 lat swojego istnienia była przekazywana dosłownie z pokolenia na pokolenia. Jej głównym celem było zawsze dbanie o interesy polskich przewoźników międzynarodowych. Wkład w jej dzisiejszą pozycję i jej wizerunek ma wielu aktywnych przewoźników, działaczy i pracowników. Można powiedzieć, że jesteśmy świadkami wielkiej sztafety. Sztafety chęci, aktywności, pracy i wiedzy!

Na sali jest wielu polityków, których obecność poczytujemy sobie za zaszczyt. Szczególnie cieszy mnie fakt, że są z nami przedstawiciele wszystkich partii politycznych, a niektórzy z nich zasiadali w minionych latach za państwową kierownicą. Z wieloma z nich prowadziliśmy zaciekłą dyskusję o model funkcjonowania polskiego transportu. Zdobywaliśmy wzajemny szacunek, który często przekształcił się w formę zaprzyjaźnionej relacji.
Bardzo dbamy o to, żeby ZMPD było wierne jednej, jedynej opcji - opcji transportowej.
 
Cenimy  bardzo współpracę na arenie międzynarodowej z organizacjami przewoźników z innych państw Unii Europejskiej. Dzięki tej współpracy i naszej aktywności, dyskusja o zmianach w europejskim prawie dotyczącym transportu będzie musiała uwzględnić punkt widzenia wszystkich, a nie tylko najsilniejszych graczy.  

Jan Buczek, prezes ZMPD

 

SEKCJA

Nasi znamienici goście

Jubileuszową Galę zaszczycili swoją obecnością twórcy sukcesu ZMPD i całego polskiego międzynarodowego transportu drogowego - przewoźnicy z całego kraju.

 
Ich wieloletnią pracę docenili uczestnictwem w Jubileuszu tak znakomici goście, jak minister Infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, Europejska Komisarz ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP Elżbieta Bieńkowska, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Białoruś Aleksandr Awierjanow, Ambasador Republiki Kazachstanu Margułan Baimuchan z żoną, przedstawiciele Ambasady Federacji Rosyjskiej, Republiki Bułgarii, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Bogusław Liberadzki, posłowie do Parlamentu Europejskiego: Adam Szejnfeld, Janusz Zemke, przewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury poseł Bogdan Rzońca, wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury Jerzy Polaczek.
 

Nie mogło także zabraknąć także innych członków Komisji Infrastruktury: Cezarego Grabarczyka oraz  Mirosława Suchonia. Razem z nami świętowali również: wiceminister Infrastruktury i Budownictwa  Jerzy Szmit, doradca Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, przedstawicielka Prezydenta w Radzie Dialogu Społecznego Agnieszka Lenartowicz-Łysik, prezydent IRU Christian Labrot oraz sekretarz generalny IRU Umberto de Pretto.
 

Niezwykle dokonania polskich przewoźników uhonorowali swoim przybyciem także Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur, Komendant Główny Straży Granicznej Marek Łapiński, przedstawiciel Krajowej Administracji Skarbowej Tadeusz Senda, dyrektor Instytutu Transportu Samochodowego Marcin Ślęzak, były wicepremier polskiego rządu Marek Pol, a także prezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Malinowski, prezes Zarządu Związku Powiatów Polskich Ludwik Węgrzyn, przewodniczący Krajowej Sekcji Transportu Drogowego NSZZ „Solidarność” Tadeusz Kucharski oraz prezes PKOl Andrzej Kraśnicki.
 

Gościliśmy także przedstawicieli izb gospodarczych: Kazimierza Zdunowskiego, prezesa Polsko-Białoruskiej Izby Handlowo-Przemysłowej, Marka Tarczyńskiego, przewodniczącego Rady Polskiej Izby Spedycji i Logistyki, Wojciecha Blecharczyka, dyrektora Polskiej Izby Pracy; liczną grupę pracowników urzędów administracji państwowej oraz prezesów polskich organizacji przewoźników drogowych.
  

SEKCJA

Razem z polskimi przewoźnikami świętowali przedstawiciele zagranicznych organizacji przewoźników drogowych:
 • Międzynarodowa Unia Transportu Drogowego z siedzibą w Genewie (IRU) – Christian Labrot, Prezydent Organizacji oraz Umberto de Pretto, Sekretarz Generalny
 • Argentyna – Prezydent FADEEAC Daniel Ramon Indart oraz Pan Juan Aguilar
 • Belgia – Yves Mannerts,  przedstawiciel FBAA
 • Białoruś – Alexander Soloshchev, Dyrektor Generalny BAMAP
 • Bułgaria – Prezydent AEBTRI Georgi Petarneychev i Pani Petia Dokova oraz Pani Vilyana Ivanova
 • Czechy – Prezydent CESMAD BOHEMIA Vladimir Starosta oraz Pan Vojtech Hromir
 • Dania – Erik Ostergaard, Dyrektor Generalny DTL
 • Dania – Karen Roiy, przedstawiciel  ITD
 • Estonia –  Toivo Kuldkeep, Sekretarz Generalny ERAA oraz Prezydent Einar Vallbaum, Pani Jelena Netsajeva, Pan Jevgeni Saltokov, Pani Victoria Mets i Pan Lusti Lauri
 • Finlandia – Heini Polamo, przedstawicielka SKAL oraz Markku Polamo
 • Francja – Florence Berthelot, Dyrektor Generalny FNTR
 • Gruzja – Gia Tsipuria, Sekretarz Generalny GIRCA
 • Holandia – Prezydent TLN Artur van Dijk oraz Pan Elmer de Bruin, a także Pan Frans Vrins
 • Kirgistan – Prezes AIRTO-KR Turkemn Bootaev oraz Pan Beknazar Mamytov
 • Litwa –  Prezydent LINAVA Erlandas Mikenas  oraz Pan Vytautas Milėnas, Pan Artūras Rutkauskas i Pani Milda Rutkauskiene
 • Luksemburg –  Wiceprezydent FLEAA Jos Sales
 • Łotwa – Prezydent Latvijas Auto Valdis Trezins i Pani Inara Trezina
 • Mołdawia – Prezydent AITA Grigore Bernavschi oraz Pan Anatolie Gozun
 • Niemcy  – Prezydent BGL Adalbert Wandt
 • Norwegia - Szwecja - Dania  – Soren Larsen, Dyrektor Generalny NLA
 • Rosja – Andrei Kurushin, Sekretarz Generalny ASMAP RU
 • Rumunia – Radu Dinescu, Sekretarz Generalny  UNTRR
 • Rumunia – Andrei Florinel, Sekretarz Generalny ARTRI oraz Pan Gelu Stefan Diaconu
 • Słowacja – Ivan Rusko, Sekretarz Generalny CESMAD SLOVAKIA
 • Szwajcaria - IRU – Boris Blanche, Jeremy Savinien, Karen Strahl, Youlian Guenkov, Lucas Lagier, Matthias Maedge oraz Philippe Founes (VIATRANS SA)
 • Turcja – Wiceprezydent UND Izzet Salah oraz Pani Fazilet Salah
 • Turcja – Asi Gozotuk, przedstawiciel TOBB
 • Turkmenistan – Bekmyrat Eyeberdiev, Sekretarz Generalny THADA
 • Ukraina – Prezydent ASMAP UA Leonid Kostiuchenko i Pani Liudmila Kostiuchenko oraz Pan Yurii Kuchynskyi, Pani Elena Medvedeva i Pani Valentina Malcevskaja.
 • Węgry – Wiceprezydent MKFE Mihaly Achim oraz Pan Gabor Csanyi
 • Wielka Brytania – Pan Peter Cullum, Pan Graham Smith i Pani Barbara Smith
   
  
SEKCJA

Odznaczenia Państwowe

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał odznaczenia państwowe zasłużonym przewoźnikom i działaczom Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej aktu dekoracji dokonała Doradca Prezydenta RP Agnieszka Lenartowicz-Łysik.
 

KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI za wybitne zasługi dla rozwoju międzynarodowego transportu drogowego, za działalność społeczną i charytatywną odznaczeni zostali Adam Byglewski i Jarosław  Jakoniuk

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI za zasługi w działalności społecznej, za wkład w rozwój transportu odznaczeni zostali: Barbara Edelmuller-Generaux, Gerard Kaczmarczyk, Marek Kapcia, Wojciech Kardas, Andrzej Klimek, Janusz Łacny, Kazimierz Olszański, Tomasz Rejek, Jerzy Szepietowski, Jan Wardecki i Bogusław Zimny.
 
BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI odznaczeni zostali: Andrzej Aszyk, Czesław Chełstowski, Zbigniew Dobrzyński, Adam Jędrych, Artur Kamiński, Bogusław Kamiński, Grzegorz Kiecel, Marian Miś i Wojciech Złotkowski.

MEDALEM ZŁOTYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczeni zostali: Ryszard Borkowski, Kazimierz Ducki, Henryk Hałajko, Mirosław Kaczorowski, Marcin Kobylarz, Józefa Miozga, Stanisław Pawłowski, Roman Sierhej, Edward Soboń, Bogusław Stopa, Krzysztof Strzała, Kazimierz Syliwoniuk, Andrzej Wachowski i Małgorzata Zdrodowska.

MEDALEM SREBRNYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ odznaczeni zostali: Rafał Jańczuk, Jan Kuna, Jan Oleksiuk, Wiesław Starostka i Zofia Stępnicka.

MEDALEM BRĄZOWYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ odznaczeni zostali: Przemysław Stefaniuk i Michał Wereszczyński.

  
 
SEKCJA

Statuetka "Przyjaciel Transportu Drogowego"

Jubileusz ZMPD był doskonałą okazją do wyróżnienia osób i instytucji, które w sposób szczególny wpływają na działalność międzynarodowego transportu drogowego.

 
Statuetka jest wyjątkowa zarówno w formie, jak i treści. Przekazuje bowiem ponadczasowe przesłanie o współpracy, bez której nie ma mowy o rozwoju, zwłaszcza w tej gałęzi gospodarki.
 
Statuetkę "Przyjaciel Transportu Drogowego" przyznano: Ministerstwu Infrastruktury i Budownictwa, Bogusławowi Liberadzkiemu, Międzynarodowej Unii Transportowej (IRU) w Genewie, firmie Mercedes-Benz Polska oraz Towarzystwu Ubezpieczeń InterRisk.
  
 
SEKCJA

ZMPD wyróżnione statuetką Wektora

Podczas jubileuszowej Gali prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski wręczył Zrzeszeniu Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce na ręce prezesa ZMPD Jana Buczka statuetkę Wektora – najważniejsze wyróżnienie tej organizacji.

 
Wektory przyznawane są osobom lub organizacjom, które swoją działalnością, w różnych dziedzinach gospodarki wskazują godne naśladowania kierunki postępowania, są autorami nowatorskich rozwiązań, szczególnie cennych dla polskiej gospodarki i życia społecznego. Wektory przyznawane są także za działalność przynoszącą szczególne korzyści polskiej gospodarce oraz tworzenie klimatu sprzyjającego rozwojowi przedsiębiorczości.
 

 
SEKCJA
 
 
SEKCJA

Gratulacje dla ZMPD z okazji jubileuszu

  

SEKCJA

#NazwaPobierz
1Gratulacje od Marszałka województwa mazowieckiegopobierz PDF
2Gratulacje od posłanki do PE E. Łukacijewskiejpobierz PDF
3 Gratulacje od ABADA z Azerbejdżanu pobierz PDF
4Gratulacje od IRHA z Irlandiipobierz PDF
5Gratulacje od stowarzyszenia Kierowca.plpobierz PDF
6Gratulacje od wójta gminy Iłówpobierz PDF
7Gratulacje od ZPD z Ostrołękipobierz PDF
8Gratulacje od AITA z Mołdawiipobierz PDF
9Gratulacje od Polskiego Komitetu Olimpijskiegopobierz PDF
10Gratulacje od AIRCUZ z Uzbekistanupobierz PLIK
11Gratulacje od Ambasadora Białorusipobierz PDF
12Gratulacje od Ministerstwa Transportu Rosjipobierz PDF
13Gratulacje od posła na Sejm RP B. Rzońcypobierz PDF
14Gratulacje od AIRTO-KR Kirgistanpobierz PDF
15Gratulacje od ASMAP Rosjapobierz PDF
16Gratulacje od ASMAP Ukrainapobierz PDF
17Gratulacje od MKFE Węgrypobierz PDF
18Gratulacje od Instytutu Transportu Samochodowegopobierz PDF
19Gratulacje od SKAL Finlandiapobierz PDF
20Gratulacje od FADEEAC Argentynapobierz PDF
21Gratulacje od posła na Sejm D. Milewskiegopobierz PDF
SEKCJA

 
 
     
Filtr info.

Najnowsze
Najstarsze
Kategorie

Pokaż
Tagi abc..Ceny ON

Tydzień 42/2019 r.       Niemcy EUR 1,258       Francja EUR 1,468       Hiszpania EUR 1,229      WB GBP 1,318     Rosja RUB 46,150       Tydzień 42/2019 r.       Niemcy EUR 1,258       Francja EUR 1,468       Hiszpania EUR 1,229      WB GBP 1,318     Rosja RUB 46,150       Tydzień 42/2019 r.       Niemcy EUR 1,258       Francja EUR 1,468       Hiszpania EUR 1,229      WB GBP 1,318     Rosja RUB 46,150       Tydzień 42/2019 r.       Niemcy EUR 1,258       Francja EUR 1,468       Hiszpania EUR 1,229      WB GBP 1,318     Rosja RUB 46,150       Tydzień 42/2019 r.       Niemcy EUR 1,258       Francja EUR 1,468       Hiszpania EUR 1,229      WB GBP 1,318     Rosja RUB 46,150       Tydzień 42/2019 r.       Niemcy EUR 1,258       Francja EUR 1,468       Hiszpania EUR 1,229      WB GBP 1,318     Rosja RUB 46,150       Tydzień 42/2019 r.       Niemcy EUR 1,258       Francja EUR 1,468       Hiszpania EUR 1,229      WB GBP 1,318     Rosja RUB 46,150       Tydzień 42/2019 r.       Niemcy EUR 1,258       Francja EUR 1,468       Hiszpania EUR 1,229      WB GBP 1,318     Rosja RUB 46,150       Tydzień 42/2019 r.       Niemcy EUR 1,258       Francja EUR 1,468       Hiszpania EUR 1,229      WB GBP 1,318     Rosja RUB 46,150       Tydzień 42/2019 r.       Niemcy EUR 1,258       Francja EUR 1,468       Hiszpania EUR 1,229      WB GBP 1,318     Rosja RUB 46,150       Tydzień 42/2019 r.       Niemcy EUR 1,258       Francja EUR 1,468       Hiszpania EUR 1,229      WB GBP 1,318     Rosja RUB 46,150       Tydzień 42/2019 r.       Niemcy EUR 1,258       Francja EUR 1,468       Hiszpania EUR 1,229      WB GBP 1,318     Rosja RUB 46,150       Tydzień 42/2019 r.       Niemcy EUR 1,258       Francja EUR 1,468       Hiszpania EUR 1,229      WB GBP 1,318     Rosja RUB 46,150       Tydzień 42/2019 r.       Niemcy EUR 1,258       Francja EUR 1,468       Hiszpania EUR 1,229      WB GBP 1,318     Rosja RUB 46,150       Tydzień 42/2019 r.       Niemcy EUR 1,258       Francja EUR 1,468       Hiszpania EUR 1,229      WB GBP 1,318     Rosja RUB 46,150       Tydzień 42/2019 r.       Niemcy EUR 1,258       Francja EUR 1,468       Hiszpania EUR 1,229      WB GBP 1,318     Rosja RUB 46,150       Tydzień 42/2019 r.       Niemcy EUR 1,258       Francja EUR 1,468       Hiszpania EUR 1,229      WB GBP 1,318     Rosja RUB 46,150       Tydzień 42/2019 r.       Niemcy EUR 1,258       Francja EUR 1,468       Hiszpania EUR 1,229      WB GBP 1,318     Rosja RUB 46,150       Tydzień 42/2019 r.       Niemcy EUR 1,258       Francja EUR 1,468       Hiszpania EUR 1,229      WB GBP 1,318     Rosja RUB 46,150       Tydzień 42/2019 r.       Niemcy EUR 1,258       Francja EUR 1,468       Hiszpania EUR 1,229      WB GBP 1,318     Rosja RUB 46,150       Tydzień 42/2019 r.       Niemcy EUR 1,258       Francja EUR 1,468       Hiszpania EUR 1,229      WB GBP 1,318     Rosja RUB 46,150       Tydzień 42/2019 r.       Niemcy EUR 1,258       Francja EUR 1,468       Hiszpania EUR 1,229      WB GBP 1,318     Rosja RUB 46,150       Tydzień 42/2019 r.       Niemcy EUR 1,258       Francja EUR 1,468       Hiszpania EUR 1,229      WB GBP 1,318     Rosja RUB 46,150       Tydzień 42/2019 r.       Niemcy EUR 1,258       Francja EUR 1,468       Hiszpania EUR 1,229      WB GBP 1,318     Rosja RUB 46,150       Tydzień 42/2019 r.       Niemcy EUR 1,258       Francja EUR 1,468       Hiszpania EUR 1,229      WB GBP 1,318     Rosja RUB 46,150       Tydzień 42/2019 r.       Niemcy EUR 1,258       Francja EUR 1,468       Hiszpania EUR 1,229      WB GBP 1,318     Rosja RUB 46,150       Tydzień 42/2019 r.       Niemcy EUR 1,258       Francja EUR 1,468       Hiszpania EUR 1,229      WB GBP 1,318     Rosja RUB 46,150       Tydzień 42/2019 r.       Niemcy EUR 1,258       Francja EUR 1,468       Hiszpania EUR 1,229      WB GBP 1,318     Rosja RUB 46,150       Tydzień 42/2019 r.       Niemcy EUR 1,258       Francja EUR 1,468       Hiszpania EUR 1,229      WB GBP 1,318     Rosja RUB 46,150      


Waluty

Partner strategiczny ZMPDPartnerzy biznesowi

Należymy doZrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w PolsceZMPD jest największym polskim stowarzyszeniem w branży transportu drogowego, istniejącym od 1957 roku.

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w PolsceZMPD jest największym polskim stowarzyszeniem w branży transportu drogowego, istniejącym od 1957 roku.

Na skróty

-

Regulamin


-

Reklama


-

Usługi ZMPD


-

Sklep ZMPD