ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU ZMPD  


  INFORMACJE  

Niemcy: kary za odpoczynek regularny - przypomnienie

Przypominamy o obowiązywaniu niemieckich przepisów dotyczących odbioru regularnego odpoczynku tygodniowego w kabinie kierowcy i karach z nich wynikających.

31 marca 2017 r. niemiecki ustawodawca przyjął przepis, który przewiduje wysokie kary za odbiór regularnego odpoczynku tygodniowego (45 godzin) w kabinie kierowcy. Przepis został opublikowany 24 maja, a wszedł w życie 25 maja 2017 roku.

Za złamanie tego przepisu przewidziano grzywny identyczne z tymi, które mają zastosowanie, jeżeli kierowca całkowicie pominął regularny odpoczynek:
• dla kierowcy - 60 euro za każdą godzinę,
• dla przewoźnika - 180 euro za godzinę.

Jak już informowaliśmy, kary za odbiór regularnego odpoczynku tygodniowego w kabinie pojazdu obowiązują już we Francji, Belgii.


Nasze poprzednie informacje w tej sprawie: TUTAJ (dostępny po zalogowaniu) oraz TUTAJ.


Jednocześnie informujemy,  że w przygotowanym przez Komisję Europejską projekcie zmian prawnych dotyczących transportu - tzw. Pakiecie mobilności przewidziana jest zmiana rozporządzenia 561/06, w której zmieniony zostanie art. 8 ust. 8 dotyczący zasad odbioru tygodniowego odpoczynku regularnego przez kierowcę. 

Opr. ZMPD/DTR/ACH


 Pobierz
Dokument COM (2017) 277 - projektu zmiany rozporządzenia 561/06 oraz rozporządzenia 165/2014 
     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
HU-GO
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6114367    Partner - giełda transportowa TimoCom