ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU ZMPD  


  Przedstawicielstwo ZMPD w Brukseli  

Dyskusja o Pakiecie Mobilności na Komisji TRAN

W dniach 11-12 października 2017 r. odbyło się kolejne posiedzenie Komisji PE ds. Transportu i Turystyki (TRAN). Jednym z punktów obrad była debata na temat założeń Pakietu Mobilności do udziału w której zaproszeni zostali także przedstawiciele Komisji Europejskiej.

Przebieg dyskusji potwierdził wciąż utrzymujące się w Europie podziały na zwolenników oraz przeciwników objęcia transportu zasadami dyrektywy o delegowaniu pracowników. Równie widoczny pozostaje podział wobec kwestii związanych z okresami jazdy i odpoczynku kierowców, jednak w tym przypadku można było usłyszeć wiele głosów dostrzegających złożoność tych problemów.

Większość posłów zwracała uwagę, iż propozycja KE dotycząca zakazu odbioru regularnego odpoczynku w kabinie jest w chwili obecnej niewdrażana z uwagi na powszechne braki w infrastrukturze hotelowej oraz niewystarczającą liczbę bezpiecznych parkingów. Z tego względu niektórzy deputowani wskazywali na potrzebę znalezienia rozwiązań pośrednich, takich jak prawo do odbioru tego odpoczynku w kabinie pojazdu, o ile będzie on zaparkowany w miejscu do tego przeznaczonym i wyposażonym w odpowiednią infrastrukturę sanitarną.

Tradycyjnie aktywna podczas debaty była posłanka Elżbieta Łukacijewska (EPP), która ponownie sprzeciwiła się stosowaniu w debacie pojęcia „dumpingu socjalnego”, którym jej zdaniem przedstawiciele niektórych krajów UE starają się maskować brak konkurencyjności na rynku europejskim ze strony firm transportowych ze swoich krajów.

Opr. ZMPD/Bruksela/PS

     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
HU-GO
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6061533    Partner - giełda transportowa TimoCom