ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU ZMPD  


  Przedstawicielstwo ZMPD w Brukseli  

Bruksela: Delegowanie pracowników bez kompromisu

Podczas obrad COREPER – instytucji składającej się ze stałych przedstawicieli krajów członkowskich Unii Europejskiej przy Radzie w Brukseli w randze ambasadorów oraz ich zastępców – podjęto próbę znalezienia konsensusu dotyczącego dyrektywy o delegowaniu pracowników.

Według informacji otrzymanych z IRU, którego przedstawiciele spotkali się z delegacją estońską (ten kraj sprawuje obecnie prezydencję w UE) podczas obrad, które odbyły się 11 października nie udało się osiągnąć porozumienia. Prace nad kompromisowymi rozwiązaniami trwają. Na dziś nie jest jasne, co ma być ich podstawą.

Od zapisów w dyrektywie może zależeć, czy transport zostanie objęty delegowaniem od momentu jej wejścia w życie, czy też stosowne rozwiązania znajdą się dopiero w Pakiecie Mobilności.

Obrady CEPER były przygotowaniem do zbliżającej się Rady EPSCO (Rada ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Ochrony Konsumentów).

Opr. ZMPD/Bruksela/PS

     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
HU-GO
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6061533    Partner - giełda transportowa TimoCom