ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU ZMPD  


  INFORMACJE  

Serbskie stowarzyszenie MT z wizytą w ZMPD

31 października 2017 roku odbyło się pierwsze w historii spotkanie przedstawicieli ZMPD i serbskiej organizacji przewoźników Poslovno udruženje "Međunarodni Transport" (MT).

Tematem rozmów były m.in. zasady wykonywania przewozów między obu państwami. Omówiono możliwości współpracy, która mogłaby dotyczyć wymiany informacji i wzajemnej pomocy dla firm członkowskich obu stowarzyszeń. Przedstawiciele stowarzyszeń wyrazili chęć pogłębiania wzajemnej współpracy oraz nawiązania bliższych relacji, które będą wpływały na ułatwienia w wykonywaniu przewozów przez firmy członkowskie ZMPD i MT.

Zaproszony przedstawiciel GITD wyjaśniał gościom zasady wypełniania zezwoleń drogowych oraz inne stosowane w Polsce zasady i przepisy w czasie kontroli drogowej. Według opinii przedstawicieli MT stosowane w Polsce kary są bardzo surowe i w niektórych przypadkach nieproporcjonalne do wagi naruszenia. To powoduje, że pojawia się potrzeba większej edukacji serbskich przewoźników w tej kwestii. 

MT, które powstało w 2000 r., jest największym stowarzyszeniem przewoźników w Serbii, jej członkami jest ok. tysiąca firm. Nie prowadzi dystrybucji karnetów TIR, tą działalnością zajmuje się  Izba Handlu i Przemysłu Serbii.

Opr. ZMPD/DT/TM

     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
HU-GO
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6061534    Partner - giełda transportowa TimoCom