ZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychZMPD - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników DrogowychPrzedstawicielstwo w Brukseli


ZMPDTIRBranżaSzkoleniae-SklepUsługi"Przewoźnik"OgłoszeniaKatalog FirmKontakt

  MENU ZMPD  


  WYDARZENIA  

50 lat ZMPD

Zrzeszenie powołano w połowie 1957 roku, jako organizację narodową, która miała zająć się przede wszystkim koordynacją przewozów międzynarodowych w ramach konwencji TIR. Członkami - założycielami zostało 19 ekspozytur terenowych PKS.

Od tego czasu wielkość i znaczenie ZMPD systematycznie wzrastało. Dziś członkami ZMPD jest ponad 4000 w zdecydowanej większości prywatnych przedsiębiorstw transportu drogowego w zakresie przewozu towarów i osób, którzy dysponują ponad 70 tysiącami pojazdów. Razem wytwarzają ponad 10 proc. PKB, co stanowi niebagatelny wkład w rozwój gospodarczy kraju. Sama organizacja zaś swoją aktywnością i poziomem merytorycznej działalności zyskała wysokie uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą.

 

Ta uroczysta okoliczność jubileuszu nie sprzyja wspominaniu o kłopotach i trudnościach, dlatego tutaj tylko nadmienimy, że tak duży rozwój polskiego transportu drogowego osiągnięto wysokim nakładem pracy i starań, przez całe lata rozwijając się wbrew licznym barierom, potem dopasowując się do nowej rzeczywistości po transformacji ustrojowej, a następnie wykorzystując nowe możliwości, jakie otworzyły się po dołączeniu Polski do Unii Europejskiej.

 

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych swój jubileusz świętowało 19 października w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Odznaki honorowe "Zasłużony dla ZMPD"

Z okazji naszego pięknego jubileuszu, czyli aż półwiecza istnienia Zrzeszenia,  uhonorowano osoby, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju naszej organizacji raz transportu drogowego. Ustanowiliśmy więc odznakę honorową dla zasłużonych dla ZMPD.

Kapituła Honorowa przyznała odznaki w 4 kategoriach: Diamentową, Złotą, Srebrną i Brązową.


Konkurs dziennikarski "W DRODZE"

Jury ogólnopolskiego konkursu dziennikarskiego, zorganizowanego przez Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce - pod hasłem "W drodze" - w składzie przewodniczący jury - Jerzy Domański (przewodniczący Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej), Wiesław Rajewski (TVP w Białymstoku), Monika Makowska - Wasowska (III Program Polskiego Radia) po przeanalizowaniu 125 prac nadesłanych przez 18 dziennikarzy - oceniając profesjonalizm warsztatowy i merytoryczne ujęcie tematyki transportu - postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia w kilku kategoriach.


Tak świętowaliśmy jubileusz 50-lecia ZMPD - FOTORELACJA
Fragmenty Monografii ZMPD autorstwa Roberta Przybylskiego

TAGI: 50-lecie ZMPD   jubileusz   monografia  
Więcej na ten temat...
Jubileusz 50-lecia ZMPD - 2007 r.
  DATA: 2007-10-23
JUBILEUSZ 50-lecia ZMPD
  DATA: 2007-09-10
Polska - uroczystość 50-lecia ZMPD - hotele
  DATA: 2007-08-29
   


     
   « powrót

facebook.com/ZMPDwPolsce
youtube.com/user/ZMPD
e-sklep ZMPD
HU-GO
 
 


Regulamin   |    Mapa serwisu   |    Adobe Reader   |    Reklama   |    Wszystkich wejść: 6071101    Partner - giełda transportowa TimoCom